Події

РІК СВЯТОСТІ ПОДРУЖЖЯ ТА СІМ’Ї. ОБРАЗА ТО Є НАСЛІДОК ГОРДИНІ ТА НЕВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ

25 Лютого, 2019

Кожній людині властиво ображатися. Ось навіть сьогодні по дорозі на роботу хтось ненароком наступив вам на ногу і не вибачився.
Прикро? Звичайно! Або напередодні кохана людина сказала або зробила щось не так.
Прикро? Ще б! Або ви самі, задумавшись, ковтнули занадто гарячу каву і обпеклися. І тут же образилися: на себе, на каву і на весь світ. От халепа …

Незважаючи на те, що почуття образи дуже поширене і його регулярно відчуває кожна людина, необхідно розуміти його шкідливість і піддаватися цьому відчуттю як можна менше. Звідки ж береться це відчуття і чому так сильно впливає на людину?

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ: НІКОГО НІЧИМ НЕМОЖЛИВО ОБРАЗИТИ!

Людина сама приймає рішення, ображатися їй чи ні. Тільки я, і саме я несу відповідальність за свої емоції!
У більшості випадків, звичайно, людина ображається: а як ще сприймати несправедливе зауваження начальника, як реагувати на погляд коханої людини до когось, на ваш погляд, менш цінний, як ще показати світові своє невдоволення рівнем життя?

У своїх образах дорослі люди виглядають дещо смішними і схожими на дітей ясельного віку, які образами і рясними сльозами домагаються уваги.

Чого може досягти людина, що давно переступила цей вік, але яка ображатися з приводу і без приводу не припинила, причому ображається вона серйозно і вірить, що це почуття їй якось допоможе в житті?

Вона не розуміє, що образа – деструктивне відчуття, що заважає розвитку її особистості. Люди, що ображаються ніколи не досягають успіху в жодній зі сфер життя.
Якщо впустити образу собі в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати в зародку усі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання.
Образа – головне гальмо в досягненні цілей.
Образа – причина захворювань, що виникають на фізичному плані.
Чи розумієте ви, наскільки це серйозно?!

В основі всіх образ лежать невиправдані очікування і нереалізовані бажання.

У спілкуванні з близькими людьми, до яких ви небайдужі, ви перебуваєте в постійному очікуванні чогось: ось мама купить ляльку (не купила); ось мій хлопець сьогодні заради мене раніше звільниться від справ, і ми підемо в кафе (не звільнився, не пішли); ось моя дитина ідеально вивчить англійську і вступить на найпрестижніший факультет найпрестижнішого вишу (не вивчив, не надійшов – йому взагалі тварин лікувати подобається). І пішло-поїхало: образи виникають на рівному місці, практично з наших фантазій, докори сиплються на голови рідних і близьких, як з рогу достатку, а ті не розуміють, у чому, власне, проблема і починають вважати себе винуватими в нашому придуманому «горі».

Таким чином, ображена людина знищує не тільки себе, але і нав’язує деструктивні відчуття своїм близьким.

Щоб образа не руйнувала наш світ, наші плани, нашу особистість, необхідно навчитися трансформувати це негативне відчуття в позитивну енергію успіху і розвитку:

1. Ми можемо прийняти рішення відпустити образу, звільнитеся від неї. Якщо ми ображені на конкретну людину або людей, можемо прийняти рішення вибачити їх і у будь-який доступний нам спосіб дати їм зрозуміти, що ми на них не ображаємося, а вважаємо вчителями в своєму житті: можемо написати їм про це, надіслати смс, зателефонувати. Якщо вони не хочуть нас бачити і чути, або ми їх, можемо прийняти рішення використати метод візуалізації – дуже яскраво і чітко уявити людину, яку прощаємо, і з усією щирістю і любов’ю проговорити фразу-прощення. Прощати не для галочки, а від щирого серця.

2. Ми можемо прийняти рішення спробувати не пускати образу глибоко в душу. Абстрагуватися від неприємних ситуацій і неприємних людей. Пам’ятати, що скривджені і агресивні люди – енергетичні вампіри і своєю скривдженістю вони провокують нас на контакт, щоб хоч трохи підживитися нашою енергією. Ми можемо прийняти рішення не давати їм такого шансу.

3. Ми можемо прийняти рішення не робити різких рухів на шляху досягнення своїх цілей. Якщо ми і збудували у себе в голові якесь бажання (стати багатим, стати коханим), Ми можемо прийняти рішення рухатися до нього дуже плавно і обережно, не витрачати час на непотрібні образи (от не вийшло сьогодні), а поступово входити в резонанс з цим бажанням, демонструючи спокій, а не надмірну зацікавленість (якщо я цього не отримаю, то прямо жити не зможу).

Якщо не робити цього, в результаті людина розуміє, що у неї не вийшло досягти своєї мети, розчаровується, ображається на життя, на себе, на Бога, Який йому нібито не допоміг, і перестає діяти, а значить, перестає розвиватися.

4.Ми можемо прийняти рішення припинити очікувати від оточуючих необхідної нам моделі поведінки, якихось позитивних на наш погляд змін прямо тут і зараз. Маємо пам’ятайте, що всесвіт не функціонує за принципом «нам усі зобов’язані»;

Образа – це наслідок гордині і невміння спілкуватися. Хибне превозношення змушує людину сприймати себе, улюбленого, як супер-істоту: я найкрасивіший, я найрозумніший, я найуспішніший. А інші люди сприймають нас як звичайну особистість: керівник влаштовує нам догану за запізнення, як рядовому працівнику, кохана дівчина йде від нас до іншого, тому що не знаходить нічого для себе цікавого в цій особистості. «Супер-істота» не розуміє, чому її, таку “ідеальну”, недооцінюють, і починає захищатися і захищатися від світу образою.

Але навіть найбільш заражена марнославством і образами людина може трансформувати свої руйнівні емоції в творчу енергію. Все налагоджується через щире прощення.

Ми можемо прийняти рішення пробачити оточуючих, пробачити всіх, хто далеко чи близько, всіх, хто живий, і кого вже немає, якщо вони нас образили чимось.

Але, головне, ми можемо прийняти рішення пробачити себе!

Згідно зі статистикою, більшість людей найбільше образ затамували на себе: міг би зробити, але не зробив; міг би сказати, але промовчав; якби я тоді вчинив інакше, зараз все було б по-іншому.

Ми можемо прийняти рішення не накопичувати образи, а якщо накопичили, в наших силах перетворити їх в енергію для розвитку і особистісного зростання. І не пізно в будь-якому віці, сказати: «Я був неправий, але я себе прощаю і дозволяю собі досягати тих цілей, яких я гідний!».

Тихон Сергій Кульбака до ДУХОВНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПОРАДНЯ
#порадня