Події

НІЧ ЧУВАННЯ МОЛОДІ «РОЗПІЗНАЙ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ» ВІДБУЛАСЬ У БЕРДИЧІВСЬКОМУ САНКТУАРІЇ

24 Квітня, 2018
Стало вже хорошою традицією перед Неділею Доброго Пастиря влаштовувати ночі чування молоді на тему «Розпізнай своє покликання» у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві.

Цього року в чуванні, яке відбулось у ніч з 20 на 21 квітня, взяли участь близько 300 молодих людей з Києва, Житомира, Фастова, Бердичева, Вінниці, Довбиша, Мацьківців, Балти, Кам’яного Броду, Іванополя, Коростеня, Борисполя,  Ворзеля, Коростишева, Харкова, Браїлова та Заболотова, а це представники п’яти дієцезії Римсько-Католицької Церкви: Київсько-Житомирської, Львівської, Харківсько-Запорізької, Кам’янець-Подільської та Одесько-Сімферопольської.Цього року нічне чування готували брати босі кармеліти, господарі Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію, а також сестри терезіянки, сестри гоноратки й «Молодь Кармелю». Брали участь у різних частинах заходу і представники інших згромаджень.

На початку присутніх привітали брати босі кармеліти – відповідальний за ніч чування отець Максиміліан Подвіка OCD й отець Юзеф Кухарчик OCD, делегат Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні. Згодом учасники молилися до Святого Духа й І таємницю Розарію.

На ніч чування прибув єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Саме його конференція на тему «Розпізнай своє покликання» стала першою у програмі.Протягом ночі чування організатори знайомили учасників з постатями дванадцяти молодих людей, які пішли за Ісусом і не розчарувалися. Це були святі та блаженні Церкви: блаженний отець Владислав Буковинський, блаженні мученики з Перу отці Михайло Томашек і Збігнев Стшалковський, свята Єлизавета від Пресвятої Трійці, святий Йоан Боско, свята Катерина Такаквіта, святий П’єр Джорджо Фрасатті, свята Джузеппіна Бахіта, святий Йоан від Хреста, блаженна Марта Вєцька, святі Зелі та Людовік Мартени та свята Жанна Д’арк. На початку знайомства з кожною постаттю до вівтаря урочисто вносили портрет; згодом розповідали біографію та проводили конференцію про кожного святого.

Про блаженного отця Владислава Буковинського розповів свідок його життя Віктор Квапіш, батько отця Віталія Квапіша, який служить у храмі святого Олександра в Києві. Про блаженний мучеників з Перу цікавий виступ підготували учасники театральної студії «Notes de Vita», яка діє при парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві.Службу Божу очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, а співслужили з ними брати босі кармеліти та священики, які прибули разом зі своєю молоддю на чування. У проповіді єпископ познайомив учасників нічного чування з постаттю святого Йоана Боско.

Після Меси в нижньому храмі відбулася найвеселіша частина ночі чування – «Монаший показ мод», який підготувала «Молодь Кармелю». Опісля всіх учасників запросили на почастунок.


Враженнями від паломництва й побажаннями на наступні зустрічі поділився єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії.

«Маю поділитися добрими враженнями від перебування на цьому нічному чуванні. Бачив молодь, яка зосереджена не на словах священика, сестри чи когось, хто провадить цю ніч чування, а на своїй дорозі покликання. Дуже радий бачити уважні очі людей, яким не байдуже, чи вони оберуть дорогу сумісну з волею Бога, чи лише зі своїх уподобань, свого егоїзму. Дуже радий із ними розділити цей час молитви, так само радий служити в цьому місці й хотів би, звичайно, запросити кожного іншого, хто, може, цього разу якось не здобувся, підвестися, приїхати, скористатися іншими нагодами на місці в пошуках свого правдивого покликання, того, де він буде щасливий на землі, а потім зреалізується для вічності. Це вкрай необхідно для нашого спасіння, і тому сердечно запрошую на подібні заходи».


Чудовим доповненням для ночі чування стала музика гурту «The Secret of Seven» з кармелітської парафії Воздвиження Святого Хреста в Києві. Його учасниця Олександра Зуєва також поділилася свідченням про захід.

«До цього чування готувалася з особливим трепетом. Є на це кілька причин. Нас запросив священик, який давав мені Перше Святе Причастя – отець Максиміліан Подвіка. Ми їхали музичним гуртом – ми забезпечували музичний супровід, я була барабанщицей. Тому теж по-особливому, можна сказати, через себе, пропускала кожне слово, кожну ноту, кожне свідчення, кожну людину. Особливо мене вразив момент, коли вносили ікону святої Жанни Д’Арк. По-перше, це моя покровителька – під час Миропомазання я взяла ім’я Жанна на її честь. Саме на внесення її образу відбувся найпроникливіший, принаймні для мене, момент усього чування. У храмі вимкнули світло, усі запалили свічки, наш бас-гітарист Андрій заграв таке неймовірне, бомбезне соло, що мурашки проходили по шкірі. Світанок, це світло свічок і музика – все створювало довершеність та красу, свята Жанна зайшла до храму та до сердець молодих із помпою, під пісню “Сильний Господь”. Присутність представлених 12 святих відчувалася насправді. Кожен із них був реально серед нас в цю ніч. Чування про розпізнання покликання – це так актуально для кожної молодої людини! Ця молитовна ніч була у всіх розуміннях на дуже гарному рівні – та не музика, не чудова організація, не велика кількість молоді були найпрекрасніші. Головне – це необхідність молитви. Відчувалось, що вона така потрібна саме в цей час, саме в цій країні, саме в цьому храмі і саме серед цих людей – за цю країну. Особливо сильний був момент, коли хлопці молилися за дівчат, а потім навпаки. Один священик у неділю Доброго Пастиря сказав: “Коли вам було дуже погано, важко, і не знайшлося священика, який би допоміг, підтримав – це велика біда. Молімося за нові покликання саме для того, щоб були священики, які зможуть жертвувати своє життя за людей та витягувати з важких ситуацій, гріхів, підтримувати у важку хвилину. Саме це є суттю покликання до священства”. І, може, не кожен з присутніх на чуванні молодих розпізнав, до чого кличе Господь – до реалізації яких талантів, до створення сім’ї чи до безмежного життя… Але без відповіді з чування не вийшов ніхто. Кожен розпізнав головне: покликання до святості».


Про підготовку та проведення ночі чування розповіла представниця «Молоді Кармелю» Каріна Антонюк.

«Ніч чування в намірі розпізнання покликання мала багато очікувань, а передусім багато праці. Підготовка розпочалася ще за кілька місяців, за які в думках організаторів проминало безліч ідей, як краще зробити, щоб це було цікаво для молоді. І навіть до останніх днів тривали ще зміни в різних справах, і ці зміни були щоразу на краще. Під час самої ночі чування також було багато “біганини”. До організації було залучено багато людей, і кожен мав свою справу. Усе вийшло гарно і злагоджено. Власне, до цього цілісного організму приєднались і самі учасники чування, які допомагали вже на місці. Подяка Небу за те, що ми стали однією Господньою родиною на цю прекрасну благословенну ніч! Кожен послужив для цього, чим зміг. Зернятко Господь вкинув, плоди ж побачимо пізніше».


Після представлення останньої постатті ночі чування – святої Жанни Д’арк – молодь помолилася V таємницю Розарію. На завершення кожен учасник, виходячи з храму, отримав на згадку слова однієї з постатей, про які йшлося на ночі чування, для подальших роздумів на шляху до розпізнання свого покликання.

Попри безсонну ніч і втому, молодь іще довго не роз’їзжалася додому, а перед стінами санктуарію спілкувалася й ділилася враження про пережиту ніч.

Максим Железницький

http://kmc.media/2018/04/23/nich-chuvannya-molodi-rozpiznay-svoye-poklykannya-vidbulasya-u-berdychivskomu-sanktuariyi.html