Події

15.10.2023 День втраченої дитини

09 Жовтня, 2023

Як організувати День Втраченої Дитини (15 жовтня) в парафії

Через цю подію хочемо підтримати і дати надію батькам, які втратили дітей через смерть в утробі матері, а яких народження часто чекали. Нажаль в нашій культурі неодноразово смерть цих діток баналізується і замовчується, батькам не дається змоги оплакати смерть своєї дитини, багато хто не забирає тіла померлої дитини з лікарні, бо не знають що є така можливість, а отже вони не мають свого місця поховання. Все це породжує величезний біль, передусім у матерів, які не мають з ким його розділити.

Про поширеність цього явища говорять також статистики: 20% вагітностей закінчується викиднем. До цього ще треба додати щорічно 21 тисячу дітей, які помирають в Україні після 22 тижня утробного життя. Це часто діти, які не мали змоги народитися живими і здоровими, попри те, що вони були бажаними у своїх сім’ях.

Через цей захід ми не лише підтримуємо осиротілих батьків і їх близьких, але також:

– даємо надію на вічне життя,

– звертаємо увагу на цінність людини від зачаття до природної смерті,  незалежно від часу тривалості її життя чи етапу розвитку;

– вчимо постави «про-лайф», не згадуючи про аборти.

Заохочуємо в цей день (за потреби можна перенести на інший) в парафії провести наступну програму (згідно можливостей):

  1. Розарійз спеціальними роздумами, в намірах родин які пережили втрату дитини (можна теж принести і запалити свічку пам’яті за конкретну дитину).
  2. Свята Месав цьому ж намірі (з спеціальною молитвою вірних).
  3. Конференціяна тему переживання втрати дитини (можна запросити психолога). Свідчення батьків, які втратили дитину і можуть поділитися як з Божою допомогою це пережили.
  4. Декорація у храмі(в білих тонах), де є дитячі іграшки та запалені свічки.

 

Якщо Ви не маєте можливості провести цієї програми у своїй парафії, то дізнайтеся, в яких парафіях вона буде проходити, щоб оголосити парафіянам.

Більше ознайомитися з матеріалами по проведені Дня Втраченої Дитини та матеріали по даній темі за нижче поданими посиланнями:

15 жовтня. Як постав День втраченої дитини? https://credo.pro/2020/10/276031

Міні-порадник для батьків померлої до народження дитини та її друзів  https://www.rodyna.org.ua/mini-poradnyk-dlia-batkiv-pomerloi-do-narodzhennia-dytyny/

Про цінність тіла дитини померлої через викидень, мертвонародження, та її похорон.

https://www.youtube.com/watch?v=_yPmqa_1Jow&t=234s

Розповіді осиротілих батьків: «я сьогодні зрозуміла, що у мене двоє дітей …»

https://ssps.org.ua/rozpovidi-pro-vtrachenykh-ditej-ia-sohodni-zrozumila-shcho-u-mene-dvoie-ditej/

“День втраченої дитини» (відео програма) https://ewtn.org.ua/videoarhiv/kultura-zhyttya-vypusk-1-den-vtrachenoyi-dytyny/

День втраченої дитини проведений вперше в РКЦ в Україні – 2017р.

https://www.youtube.com/watch?v=irxKuJcM-WI , https://credo.pro/2017/10/191835

15 жовтня – Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату в Україні

https://www.youtube.com/watch?v=HBoDNVO8yqI

Приклад оголошення про День Втраченої Дитини http://rodynypodilla.blogspot.com/2018/10/15.html?q=%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C+%D0%B2%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%97+%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8

«Перинатальний хоспіс – Слід Життя» http://slid.org.ua/perinatal-hospice/

Меморіал Втраченої Дитини. Стіна плачу в пам’ять за ненародженою дитиною. https://inmemoriam.com.ua  

Пропозиції роздумів таємниць Святого Розарію на День Втраченої Дитини

Переживаючи День Втраченої Дитини огортаємо молитвою батьків та родини, яких торкнулося сумне прощання зі своєю малою дитиною. В світлі історії спасіння, яка має допровадити кожну людину в обійми люблячого Батька, можемо подивитися з надією на всі ситуації нашого життя. Через цю молитву допоможімо один одному у зміцнені нашої надії.

(І варіант)  Частина славна

  1. Воскресіння Ісуса Христа

Господи, Ти переміг смерть і завдяки Воскресінню в нас народилася надія на вічне життя. І це не просто якась теорія, додаток до нашого життя, а основа нашої віри – якщо Ти воскрес, воскреснемо і ми в Тобі.

Просимо за усіх тих,  хто оплакує смерть своїх рідних, особливо за батьків померлих дітей, щоб не зважаючи на біль і горе, які переживають, могли жити щодня цією надією. Це Ти, Ісусе, наша Пасха, Ти переводиш нас від смерті до життя, від темряви до світла, від смутку до радості. Навчи  нас жити таємницею Воскресіння.

  1. Вознесіння Ісуса Христа на небо

Ісусе, під час Вознесіння Ти сказав апостолам «йдіть і робіть учнями всі народи навчаючи їх» . У природному порядку першими вчителями дитини є батьки, особливо в передачі віри.

Поглянь, просимо, на біль батьків, у яких померли діти, яким не було дано радіти дружбою з Тобою. Зміцни все те що є прекрасне і добре між батьками і померлими дітьми. Нехай вони, котрі вже радіють з оглядання Бога обличчям в обличчя, випросять нам необхідні ласки у виконанні Твого місійного наказу.

Нехай приклад християнського життя і добрих справ привертають людей до віри і до Бога.

  1. Зішестя Святого Духа.

«Тебе називаємо Утішителем…» Господи, дай нам Свого Духа, щоб Він приносив розраду у важкі хвилини. Дай нам дари Святого Духа, розсудливість, розум, пораду та мужності, щоб ми могли мудро, з любов’ю та співчуттям допомагати тим, хто сумує переживаючи горе. Навчи нас делікатності у поводженні з усіма тими, хто оплакує смерть своєї любої дитини.

  1. Успіння Пресвятої Богородиці.

Ісус хоче мати Пречисту Діву Марію з душею і тілом на небі. Таким людським є це бажання,  щоб бути поруч із коханою особою… Туга за тими, хто помер і кого ми любили за життя, теж людська. Ця туга за дитиною з’являється також у батьків померлої дитини, незалежно від віку дитини на момент смерті. Жалоба включає в себе спільне минуле, але також і майбутнє, яке не було прожите разом.

Ісусе, навчи нас дивитися з любов’ю на всіх тих, хто у жалобі, і через любов сумує за своїми померлими.

  1. Коронування Пресвятої Діви Марії на Царицю неба і землі.

Маріє, Ти постійно молишся за нас. Глянь на невимовний біль батьків, які дивляться на агонію своїх дітей, і випроси їм благодать мужньо переживати ці важкі хвилини. Просимо, перемінюй серця всіх тих, хто супроводжує батьків, особливо в  лікарнях і похоронних бюро. Нехай кожен допомагає, як може.

(II варіант) Частина славна 

Таємниця І – Воскресіння Ісуса Христа

Учні Ісуса пережили стрес, пов’язаний зі смертю найближчої їм Особи. Мали на Нього велику надію стосовно свого життя, Він мав бути для них утіхою, підтримкою, радістю… а залишився пустий гріб, ніч самотності…  Замкнулися у кімнаті – в горниці, у своєму болі перед людьми. Чи не пригадує ця ситуація родин, які втратили дитину? Але Воскреслий Христос є сильніший від смерті; приходить до учнів в іншому вигляді, приходить крізь закриті двері, торкає сердець, показує рани, та дозволяє їх торкнутися. Якби хоче сказати: «Притули мене до своїх ран» а я дам тобі мир серед болю, і надію, що все має сенс…

Таємниця ІІ – Вознесіння

Тільки що тішилися новиною – серед нас є той кого любимо! Ісус живе! А тепер зникає з-перед очей … чи це не пригадує сімей яких торкнулася трагедія втрати дитини? Але приходить до учнів Ангел і доволі незвично їх потішає: чому стоїте і вдивляєтеся у небо? Той, взятий від вас прийде… Як сказав Ісус до Марти після смерті її брата – «Я Воскресіння і Життя, хто вірить в Мене, не помре на віки..», колись буде вічна зустріч з тими, котрих ми любимо.

Таємниця ІІІ – Зішестя Святого Духа

«Всі вони однодушно перебували на молитві з жінками, з Марією, Матір’ю Ісуса, і з братами Його… В день П’ятидесятниці знаходилися всі разом на цьому самому місці… і всі були наповнені Святим Духом…» Чи це не нагадує прагнення сімей, які втратили дитину?  Щоб  пережити і прийняти болісний досвід, потребуємо близькості Матері Ісуса, яка знає, що це таке втрата дитини, потребуємо спільної молитви і турботи. Саме це намагаємося робити сьогодні… нехай зійде на нас Святий Дух Утішитель, Бог усякої втіхи, щоб ми самі могли втішати тих, які у всяких скорботах, тією втіхою, якою Бог нас самих утішає.

Таємниця IV – Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

Марія заснула і була взята на небо. Ті, які її любили не могли бачити її тіла, після закінчення земної мандрівки. Мабуть жаліли, що так недовго була з ними, що стільки хотіли її розповісти, натішитися Її присутністю, Її близькістю… А вона була взята на небо, можливо саме в такий момент, коли цього не сподівалися… Чи не пригадує це пережитя родин, які втратили дитину? Розлука з коханою особою приносить смуток, але віра в те, що ми знову зустрінемося у Серці Марії та в обіймах Бога Отця, допомагає пережити цю журбу у надії.

Таємниця IV – Коронування Богородиці на Царицю неба і землі

Все почалося від сказаного Марією «Так» – нехай станеться по Твоєму Слову… Далі «Так» вона говорить в Назареті, а потім в кожній хвилині радості і болю … аж до хреста, ні…, аж до Воскресіння. Марія називає себе слугинею Господа Воскреслого… а Ісус говорить «хто хоче йти за Мною, нехай візьме свій хрест, а де буду Я, там і слуга мій буде… буде зі Мною у терпінні, вмиранні і у Воскресінні, і в царюванні на віки… Марія пройшла дорогою віри… після Благовіщення не знала як і де буде народжувати, після смерті не знала як воскресне, після внебовзяття – не знала як здійсниться обітниця Отця – Святий Дух… Але в усьому вірила в Божу Обітницю… Ось буду з вами по всі дні, аж до кінця світу. Чи це не пригадує бажання родин, які втратили дитину? Що означає в моєму житті сказати «ТАК» на Божу волю? – чи це ще раз втрата? Ще раз терпіння? … Яке значення мають сьогодні для тебе слова: Я Є З ВАМИ – отримаєте силу Святого Духа і будете моїми свідками …, для тих, хто ще не має надії, утішителями, для тих, що не мають сили…

Автор: Християнські Родини Поділля, опубліковано Yesterday тому