Новини

CCEE: зустріч відповідальних за душпастирство покликань

09 Жовтня, 2023
Під час конференції, присвяченої темі розпізнавання та супроводу в душпастирстві покликань, учасники роздумували над сучасними викликами та наголосили, що шлях покликання неможливий без молитви та перебування в тиші наодинці з Богом.

З 28 вересня по 1 жовтня 2023 року в Римі відбувалася зустріч єпископів та директорів національних комісій у справах покликань в європейських єпископських конференціях. Тема заходу, організованого в рамках діяльності Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), була: «Синодальне розпізнавання та супровід у душпастирстві покликань». Наради розпочалися з підсумків Світових Днів Молоді 2023 року в Лісабоні, а також обговоренням аспектів душпастирства покликань в університетському середовищі.

Від Церкви, що навчає, до Церкви, яка слухає

Вітаючи учасників зустрічі, кардинал Маттео Дзуппі, Голова Єпископської Конференції Італії, підкреслив, що покликання «ніколи не народжується в лабораторії чи в пробірці», але завжди «в мережі стосунків, і воно є плодом сопричастя задля сопричастя». Отож, розпізнавання покликання повинно розпочинатися «саме із зобов’язання переглянути здатність до стосунків на всіх рівнях, щоб визначити сенс життя, який формується, крок за кроком, через стосунки з Ісусом Христом».

Сестра Наталі Бекар, Заступниця Секретаря Генерального Секретаріату Синоду, в своїй доповіді на тему «Синодальні процеси» поділилася особистим досвідом участі в Синоді на тему молоді та зазначила, що «синод засвідчив перехід від Церкви, яка навчає “згори вниз”, до Церкви, яка “слухає – вчиться”, згідно з моделлю “Сопричастя в місії”».

Супроводжувані таємницею сопричастя

Брат Алоїз Льозер, настоятель спільноти Тезе, описуючи свій досвід у французькій екуменічній спільноті, зробив висновок, що «шлях покликання неможливий без молитви як особистої так і спільної, співу прослави разом з іншими і, перш за все, перебування в тиші наодинці з Богом». «Ми не самотні в слідуванні за Христом, але супроводжувані цією таємницею сопричастя, якою є Церква», – підсумував брат Алоїз.

Архиєпископ Клаудіо Джуліодорі, генеральний церковний асистент Католицького університету Пресвятого Серця в Мілані та президент Комісії у справах молоді ССЕЕ, виступив із доповіддю на тему: «Університет, молодь і покликання». У своєму виступі він зазначив, що  «виклики, які чекають на нас, є численними» та висловив думку, що необхідно «ризикувати сильними і сміливими пропозиціями», використовуючи «незадоволеність і неспокій цих молодих людей як ресурси».

Бути відкритими, слухати, супроводжувати молодь

Архиєпископ Браги, що в Португалії, Жозе Мануел Ґарсія Кордейро та Голова Відділу покликань Комісії у справах молоді Ради Єпископських Конференцій Європи, у своїй доповіді повернувся до теми викликів після Світових Днів Молоді в Лісабоні. Ієрарх зазначив, що досвід СДМ показав, що «Церква жива і має майбутнє, незважаючи на складність нинішніх проблем і ситуацій».

Отець Антоніо Хорхе дос Сантос Алмейда, секретар Єпископської комісії у справах покликань і служінь Португальської єпископської конференції, з іншого боку, визначив декалог викликів: бути відкритими, слухати, супроводжувати молодь, вивчати моделі покликання, використовувати мову середовища, зміцнювати синодальне зобов’язання, формувати, заохочувати молодь і підкреслювати на відданості дияконії в Церкві, тобто співвідповідальності.

Джерело: Ватикан