Події

ІІІ ТИЖДЕНЬ ВИХОВАННЯ. ТАТО ВДОМА. ТАТО – ЗАКОН, МАМА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

05 Червня, 2019

Часто ми чуємо від жінок, що сьогодні хлопцям не вистачає чоловічого виховання, а в результаті браку чоловічого виховання, чоловіки не проявляють себе по-чоловічому. І це правда, але готова сама жінка прийняти важки норми чоловічого виховання? Жінка з хлопця не зможе виховати чоловіка, його таким зробить тільки чоловік. Але у чоловіка свій підхід до виховання. Чи довірить жінка виховання свого єдиного (зрозуміло що тендітного і незахищеного) цім брутальним чоловікам?

Мама – це джерело життя. Завдання і роль мами – любити, піклуватися, підтримувати, опікуватися.

Тато – це закон. Батько втілює соціум в середині сім’ї. Він може і повинен оцінювати, встановлювати кордони, проводити санкції та покарання.

Тато і мама говорять по-різному. Чоловіки – силовики. І хоча вони бувають білими і пухнастими, їм нескладно сказати так, щоб дитина зрозуміла. Слово тата завжди сильніше. Слово тата – Закон.

Завдання мами – любити, приймати дитину в будь-яких обставинах, не зважаючи на її поведінку.

Завдання тата – послідовність, логіка (вміти логічно пояснити дитині чому потрібно робити саме так, а не навпаки), слідкувати, щоб порядок ніхто не порушував (особливо він сам).

А якщо тато веде себе не по-чоловічому, а мама не по-жіночому?

У випадку, коли батько не бере на себе свої функції, дитина живе в ситуації невизначених кордонів. Йому залишається або порушувати закони, або “сидіти на місці” в тривозі, не розуміючи де ж ці кордони.

Якщо мама займається встановленням кордонів, дитина не слухається її і не отримує любові. Будь яку санкцію сприймає як несправедливе та необґрунтоване покарання.

При наявності тата мамі брати на себе функції закону і порядку – не ефективно. Для дитини будь якої статі природнім є слухати чоловіка, але для жінки часто це буває не зручно.

Бажано, щоб всі домовленості батьки обговорювали заздалегідь (і ні в якому разі не при дитині), але озвучувати має чоловік.

Найкраща позиція мами при вихованні хлопця – це підтримка позиції тата та його підходу до виховання (звичайно, при умові, що чоловік в родині є присутній і адекватний).

psychologos.ru