Події

Зустріч міністрантів Луцького деканату

11 Лютого, 2018

10 лютого у Луцьку відбулася зустріч міністрантів Луцького деканату. Хлопці, які під час богослужінь служать біля Господнього вівтаря мали можливість поспілкуватися, поділитися досвідом служіння, навчитися чогось нового, спільно молитися, ну і звичайно радісно провести час.

У зустрічі прийняли участь міністранти з Луцької кафедральної парафії св. Апостолів Петра і Павла настоятелем якої є о. кан. Павло Хом’як, міністранти парафії Преображення Господнього з м. Рожище, де настоятелем є о. кан. Роман Бурник, міністрант парафії Воздвиження Всечесного Хреста з смт. Ківерці, настоятелем якої є о. Олександр Гамалійчук і міністрант парафії Пресвятої Трійці з м. Любомль – настоятель якої є о. кан. Ян Бурас.

о. Олександр Гамалійчук, відповідальний за міністрантів у Луцькому деканаті, під час конференції пригадав, що міністрант — це слуга, та помічник священика, обов’язком якого є служити при Господньому вівтарі. Міністрант – це особа, яка поглиблює свої знання про Господа Бога через читання духовної літератури, оглядання релігійних фільмів; а також це особа, яка часто приступає до таїнства покаяння, щоб не втратити зв’язку з Богом.

Після конференції відбулася літургійна школа, яку провів о. кан. Павло Хом’як, який розповів про призначення літургійного календаря та практичне його застосування під час приготування літургійних книг до Служби Божої.

Кульмінаційною частиною програми була Служба Божа у Луцькому кафедральному соборі, яку очолив Ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський.

 

Програма зустрічі передбачала також активний пізнавальний відпочинок. Міністранти разом із священиками побували у підземеллях кафедрального собору, де коротку екскурсію провів о. кан. Павло Хом’як.

Відвідали пам’ятку архітектури та історії національного значення у Луцьку замок Любарта.