Події

У Ватикані обговорювали виклики молодіжного душпастирства в Україні

14 Червня, 2019
Отець Роман Демуш під час доповіді на Пленарній Асамблеї ROACO 
В інтерв’ю для Vatican News отець Роман Демуш розповідає про участь в Пленарній Асамблеї Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам (R.O.A.C.O).

Світлана Духович – Ватикан

Від 10 до 12 червня 2019 р., у Ватикані відбувалася 92-га Пленарна Асамблея Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам (R.O.A.C.O). Серед доповідачів, що виступили в заключний день асамблеї, був також представник з України, отець Роман Демуш, член молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ. Його доповідь була присвячена викликам молодіжного душпастирства в Україні.

В інтерв’ю для VaticanNews отець Роман розповів про свої враження від участі в Асамблеї Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам, та зустрічі з Папою Франциском, що відбулась у понеділок, 10 червня. Він підкреслив, що тепер, на жаль, Східні Церкви об’єднує те, що більшість з них здійснюють душпастирство в країнах, де йде війна:

Розповідаючи про формат Пленарної Асамблеї ROACO, наш співрозмовник вказав на завдання й мету цієї організації та пояснив, чому її представники зацікавлені питанням душпастирства молоді в Україні:

Війна в країні, міграція, часті розлучення серед молодих подружніх пар – про ці та інші виклики, що стоять перед душпастирством молоді, розповідає отець Роман, що є членом молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ. Священик також вказує на позитивні тенденції пастирського служінння серед молоді:

«Вкладати не в мури, а в людей» – такими словами о. Роман підсумовує прагнення представників організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам, вкладати ресурси в освіту та формацію людей, здатних сприяти розвиткові Церкви й суспільства:

https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2019-06/u-vatykani-pro-vyklyky-molodizhnogo-dushpastyrstva-v-ukrayini.html?fbclid=IwAR2ovzK4oT0yEtzMSrutVY2HwZ2vJx-yWgcZ0OAU7PRifLnAaeBQFOCHZUM#.XQJi1qiHADU.facebook