Події

Святість для всіх! Подружжя Марі-Зелі і Луї Мартен

23 Травня, 2018

18 жовтня 2015 р. папа Франциск під час Святої Літургії урочисто проголосив святими подружжя Марі-Зелі і Луї Мартен, батьків св. Терези від Дитятка Ісус. Вони стали першим подружжям в історії Церкви, які були проголошенні святими.
Обоє батьків святої Терези походили з побожних родин, обоє в юні роки прагнули присвятити себе Богові, навіть робили спроби вступити до монастиря, але Господь мав для них інші плани.
Луї Мартен, що народився в сім’ї офіцера у Франції 1823 року, а помер 1894-го, був юнаком глибокої віри й молитви. Спочатку він намагався вступити в монастир святого Вернарда у Швейцарії, але отримав пораду повернутися додому й завершити навчання. В Парижі Луї старався поєднати навчання з роботою, а коли це не вдалось зробити, він став успішним годинникарем, відкривши майстерню та ювелірну крамничку.
Марі-Зелі Ґерін народилась 1831 року також у побожній сім’ї військовослужбовця. Її старша сестра вступила в монастир і Марі-Зелі вирушила слідом за нею, а що була слабкого здоров’я, то отримала відповідь, що не таким є Господнє рішення щодо неї. Із смутком прийнявши ці слова, Марі-Зелі гаряче молилася: «Господи, якщо я недостойна вступити в монастир, тоді я вийду заміж, щоб виконати Твою святу волю. Але я молю Тебе: дай мені багато дітей, щоб я могла всіх присвятити Тобі». Дівчина вивчає ремесло плетіння славного «алансонського мережива», яке користувалось великим попитом, а виготовляючи справжні шедеври, відкриває власну крамничку.


Майбутні батьки святої Терези повінчались 13 липня 1858 р., опівночі, як це, за звичаєм, робили наречені, які бажали, щоб урочистість була якомога скромнішою. Подружжя Мартен вирішило жити в чистоті як Пречиста Діва Марія та святий Йосиф і присвятити своє життя благодійності в Третьому Чині святого Франциска. В їхню сімейну «ідилію» втрутився духівник, закликаючи їх «повністю здійснити своє сімейне покликання».

У родині народилось дев’ятеро дітей. З 1860-го по 1873-ій рр. Зелі Мартен народила семеро дівчат та двох хлопців; обидва хлопчики та дві дівчинки померли в ранньому віці. Решта доньок стали монахинями, а наймолодша донька 17 травня 1925 року була проголошена святою; 14 грудня 1927 р. оголошена Покровителькою Місій; 19 жовтня 1997 р. проголошена Учителем Церкви. Весь світ її знає як св. Терезу з Лізьє.

Зараз, коли в світі зростає криза родини, батьки св. Терези були вибрані покровителями Синоду, присвяченому родині. Вони призвані нагадати, що навіть в найважчих обставинах, подружжя мають бути вірними Богу та даним у вівтаря обітницям.

за матеріалами о. Андрія Гано  та о. Олега Жарука