Новини

Підлітки принесли її в жертву дияволу. Беатифікація сестри Майнетті

07 Червня, 2021

У неділю, 6 червня, під час Святої Меси в італійському містечку К’явенна на півночі Італії, префект Конгрегації у справах святих, кард. Марчелло Семераро оголосив благословенною сестру Марію Лауру Майнетті, яка належала до Конгрегації дочок Хреста. Вона була замордована у 2000 році від рук трьох сатаністів – підлітків, які вирішили принести її в жертву дияволу.

Ось коротка біографія нової благословенної:

Вона народилася як Терезіна Ельза Майнетті 20 серпня 1939 року в Коліко, Ломбардія, і була останньою, 10-тою дитиною Стефано і Марцелліни, яка померла через кілька днів після пологів. Потім за дівчиною доглядали її старша сестра Ромільда ​​та її мачуха, а також старша Марія Амелія – ​​подруга її покійної матері.  У 1960 році Терезіна закінчила коледж у Римі. У віці 18 років вона вступила до Згромадження дочок Хреста, харизма якого “знаходиться в школі Ісуса”.

Свої перші обіти вона склала 15 серпня 1959 року, прийнявши імена Марія Лаура, після чого почала працювати вчителем у школах різного рівня: дитячому садку, початковій та середній, керованих її  громадою. 25 серпня 1964 року Марія Лаура склала свої вічні обіти.

Як вчитель і вихователь, вона приділяла багато уваги своїм молодим учням. За будь-якої можливості вона намагалася пізнати їхній світ, мову та субкультуру, вона була відкрита до різних нових молодіжних субкультур. Водночас вона брала активну участь у катехизації, шкільних таборах, зустрічах колишніх студентів тощо. Інші сестри говорили про неї, що де б вона не була, вона “поширювала посмішку, рясно випромінювала ніжність і любов до кожного”. У своєму щоденнику сестра Марія Лаура писала, що її місія полягає в тому, “щоб бути знаком ніжної любові Отця в громаді, в школі та серед дівчат”.

Її доброта та готовність служити іншим також виявилися причиною її мученицької смерті. Пізно ввечері 6 червня 2000 року дівчинка-підліток зателефонувала їй з проханням про допомогу, оскільки вона була згвалтована і вагітна. Сестра, також віддана захисту життя, вирішила піти на свою зустріч, яку 17-річна Амбра Джанассо влаштувала в парку в К’явенні. Там до них приєдналися ще дві подруги Амбри: її ровесниця Вероніка П’єтробеллі та Мілена Де Джамбаттіста, яка була на рік молодшою ​​за них.

Всі троє були сатаністами і вирішили принести в жертву когось із Церкви своєму “господареві”. Спочатку вони мали намір вбити місцевого парафіяльного священика о. Амброджо Балатті, але оскільки він був добре складеною людиною, вони відчували, що їм може бути важко позбавити його життя, тому їх вибір впав на маленьку літню черницю.

Сатаністи повели її в більш віддалену, слабо освітлену область де і зарізали. Пізніше дівчата визнали на суді, що коли вона вмирала сестра Марія Лаура, просила Бога пробачити їм їх гріх.

Слідство у цій справі не підтвердило жодної можливої ​​причетності до злочину третіх осіб, а записи неповнолітніх правопорушників показали, що кількома місяцями раніше вони присягнули на послух і вірність сатані, та мусили принести кровну жертву.

Після встановлених 5 років від смерті сестри Марії Лаури – 25 жовтня 2005 р. тодішній єпископ єпархії Комо Алесандро Маджоліні розпочав процес беатифікації, який закінчився 30 травня наступного року. З 11 січня 2008 року справа розглядалася у Ватикані, а 19 червня 2020 року Папа Франциск підписав указ про визнання мученицької смерті італійської черниці.

Джерело www.ekai.pl