Новини

МОН ПРОДОВЖУЄ ВЗАЄМОДІЮ З ВСЕУКРАЇНСЬКОЮ РАДОЮ ЦЕРКОВ У СФЕРІ ОСВІТИ

05 Березня, 2021
Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України обговорила напрямки подальшої взаємодії.

У засіданні, яке відбулося 4 березня 2021 року, взяв участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Фахівці, делеговані релігійними організаціями, обговорили разом із міністром напрямки подальшої співпраці МОН та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На порядку денному також стояло питання подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування в державних і комунальних закладах освіти, які запроваджені в навчальні програми ще з 2006 року, а в Західних регіонах – ще раніше.


Учасники засідання також обговорили співпрацю з засобами масової інформації щодо популяризації духовно-моральної освіти в Україні.

Діалог між державою і релігійною спільнотою для подальшого вдосконалення державно-конфесійних відносин, зокрема у сфері освіти, дуже важливий. Ми маємо сприяти збалансованому освітньому процесу з урахуванням пропозицій усіх сторін, а також відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого у вересні 2020 року, та типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, ухваленої 19 лютого 2021 року. Інтелектуальний та духовний розвиток дитини має бути гармонійним.

Він відзначив важливу роль спеціалізованої Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН у забезпеченні діалогу між міністерством та ВРЦіРО щодо проблем морального виховання учнівської молоді.

Позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо низки питань у сфері освіти озвучив Геннадій Білорицький, представник Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

За результатами засідання Громадська рада ухвалила План діяльності на 2021 рік та запропонувала Міністерству освіти і науки України створити робочу групу з опрацювання питань морального виховання учнів закладів освіти.