Новини

«Милосердя – слабкість чи сила» – деканальний день молоді у Бердичеві

29 Січня, 2024

У Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбувся деканальний день молоді. Участь у ньому взяли понад 45 молодих людей не лише з Бердичівського деканату, а також були учасники з Житомира та Полонного.

Джерело: РКЦ в Україні

Розпочався день молоді з реєстрації та знайомства учасників. Далі відбулася конференція отця Юзефа Кухарчика OCD.  У ній він намагався пояснити суть теми зустрічі «Милосердя – слабкість чи сила».

«Милосердя – це частинка нашого життя, це ті моменти, коли з’являється слабкість в житті людини і з’являється хтось, хто приймає мене таким як я є, але вірить, що я можу стати кращим і допомагає мені встати. Милосердя – мені допомагає. Без милосердних людей навколо мене, без милосердної зустрічі з Ісусом жити важко чи, можна сказати, неможливо. Часом складно бути милосердним, бо часом, як в рингу, це милосердя є переможене справедливістю, гнівом, егоїзмом, нетерплячістю. Не завжди легко бути милосердним, треба цього вчитися. Добра новина зі Святого Письма – це те, що це наша величезна сила посеред слабкості. Зустріти Бога, який мене любить і приймає таким, як я є. Його любов немає меж, вона прийме кожен мій тягар, про це говорять свідки з Біблії, з історії Церкви, а також люди, яких ми знаємо», – промовив отець.

По завершенню конференції відбулося ділення між учасниками.

Центральною частиною зустрічі стала Свята Меса, яку очолив деканальний душпастир молоді отець Олег Сартаков, а проповідь виголосив хранитель Бердичівського санктуарію отець Віталій Козак OCD.

У проповіді отець Віталій зупинився на постаті Матері Милосердя.

«Мати Милосердя – це один із титулів Богородиці, яка виявляє свою любов і співчуття до людей, особливо до грішників та страждаючих. Марія сьогодні тут з нами присутня, так само, як була присутня з Ісусом в різних моментах та етапах його життя. Мама чекає на кожного з нас…».

Після завершення Святої Меси відбувся обід, після якого – Адорація та молитва прослави.

Далі було проведено відкритий стіл, під час якого священники та сестри-монахині відповідали на анонімні та відкриті питання молоді.

Завершився день молоді благословінням та побажаннями не забувати про справи милосердя.