Новини

VIA LUCIS від Комісії душпастирства молоді та Видавництва Святого Павла

22 Січня, 2024

В січні цього року Комісія душпастирства молоді та “Видавництво Святого Павла” представили книгу “ДОРОГА СВІТЛА”, до якої увійшла збірка богослужень Via Lucis від кардинала Ґжеґожа Рися. Це перше друковане видання Via Lucis в Україні. 

Дорога світла Via Lucis – це великоднє богослужіння, за зразком Хресної дороги Via Crucis. Під час неї, як і під час Хресної дороги, вірні йдуть процесією, роздумуючи над різними об’явленнями Христа, що відбулись від Його воскресіння до вознесіння на небо.

Історія Via Lucis

Богослужіння  «Дорога світла» (Via Lucis) була заснована в 1988 році з ініціативи руху Testimoni del Risorto, тобто Свідків Воскреслого. Цей рух зародився в салезіянському середовищі і гуртує людей, що об’єднані однією ідеєю та бажанням: щодня жити реальністю Воскресіння. Святкування та популяризація Via Lucis є однією з характерних рис руху.

Colle Don Bosco.  Замість Хресної дороги на стінах розташовані 14 стоянь Via Lucis

Colle Don Bosco. Головна фігура – воскреслий Ісус

У 1989 році Via Lucis була подарована Генеральному настоятелю салезіян отцю Егідіо Вігано. Завдяки ласці Святого Духа нове богослужіння викликало дедалі більше зацікавлення в різних парафіяльних спільнотах, групах молоді та інституціях богопосвячених осоіб.

Завдяки ініціативі о. Вігано та поступового залучення єпископів служба отримала підтримку Папи Івана Павла ІІ. Деякі єпископи негайно запровадили Via Lucis у своїх дієцезіях як вияв радості християнського життя після переживання Хресної дороги.

Богослужіння Via Lucis також було включено до офіційного молитовника Ювілейного 2000 року під назвою «Паломники в молитві». Тоді Іван Павло ІІ у своєму апостольському листі «Novo millennio ineunte» заохочував нас залишатися в атмосфері Пасхи: «Споглядання обличчя Христа не може зупинятися на образі Розп’ятого. Христос Воскрес! […] Церква сьогодні дивиться на Воскреслого Христа. Він робить це, йдучи слідами Петра… Він робить це, стоячи поруч з Павлом…» (п. 28).

У 2002 році Via Lucis була офіційно визнана Конґреґацією Богослужіння і дисципліни Таїнств. У наші часи богослужіння під назвою Via Lucis набуло широкого поширення в багатьох країнах.

Про автора книги

Рысь, Гжегож — Википедия

Ґжеґож Рись, (нар. 1964) польський католицький священик, прелат, хабілітований доктор гуманітарних наук. З 2017 року є Кардиналом та Архієпископом Лодзьким. Яскравий проповідник, організатор різних реколекцій, фестивалей. Саме його роздуми Хресної Дороги учасники чули під час Світових Днів Молоді у Кракові 2016 року. Член редакційної групи Tygodnik Powszechny. Він регулярно публікується в Znak, Analecta Cracoviensia та Tygodnik Powszechny i ​​​​Dziennik Katolicki. Сторінка автора у  facebook