Новини

Конституція не надає право на аборт

28 Червня, 2022
Судді скасували вирок у справі «Roe v. Wade», якою 1973 року було легалізовано переривання вагітності по всій країні. Тепер кожен штат може самостійно приймати власні закони щодо цього питання.

«Конституція не надає право на аборт», – читаємо в рішенні, яке 24 червня 2022 р. прийняв Верховний Суд США. «Аборт представляє глибоке моральне питання. Конституція не забороняє громадянам кожного штату врегульовувати чи забороняти аборт», – йдеться у вердикті. Рішенням Верховного Суду скасовано вердикт у справі «Roe v. Wade», яким 1973 року було легалізовано аборт у США. Рішення було прийняте у справі «Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization», чим судді підтвердили закон штату Міссісіпі, що забороняє переривання вагітності після 15-го тижня.

Реакція Церкви в США

Конференція Католицьких єпископів США у своїй заяві говорить про «історичний день в історії нашої країни». В документі за підписом Голови єпископської конференції архієпископа Хосе Ґомеса та очільника комісії єпископату з діяльності на підтримку життя архієпископа Вільяма Лорі, зазначається: «Протягом майже 50 років Америка застосовувала несправедливий закон, який дозволяв вирішувати про те, чи інші можуть жити чи повинні померти; ця політика призвела до смерті десятків мільйонів ненароджених дітей, покоління, яким було заперечене право народитися». «Америка була заснована на істині про те, що всі чоловіки та жінки були створені рівними, з Богом даним правом на життя, свободу та шукання щастя», – підкреслюють ієрархи, заохочуючи парламентарів «впроваджувати закони та політику, що підтримуватиме і захищатиме найуразливіших».

Єпископи також наголошують на тому, що «як Церква, ми повинні служити тим, хто стикається з важкими вагітностями та оточити їх любов’ю». Вони дякують великій кількості «простих американців кожного соціального прошарку», які протягом цих років «мирно співпрацювали в тому, щоби переконувати та навчати оточення про несправедливість аборту, щоб надавати підтримку та поради жінкам і трудитися над альтернативами абортові, між якими усиновлення та суспільна політика, яка по-справжньому підтримує сім’ї». «Їхня праця на підтримку життя відображає все те добре, що є в нашій демократії, і рух за життя заслуговує, аби його зараховували до великих рухів за суспільні зміни та громадські права в історії нашої нації», – читаємо в заяві, автори якої також зазначають, що прийшов час «зцілювати рани та виправляти суспільні поділи, час аргументованої рефлексії та цивілізованого діалогу, час об’єднатися, щоби будувати суспільство й економіку, які підтримуватимуть подружжя та сім’ї, де кожна жінка матиме підтримку та ресурси, необхідні для того, щоби з любов’ю привести на світ свою дитину».

Папська Академія «За життя»: виклик перед усім світом

«Той факт, що велика країна з тривалою традицією демократії змінила свою позицію щодо цього питання кидає виклик усьому світові», – йдеться у комюніке, яке поширила Папська Академія «За життя», в якому наголошується, що ця проблема вимагає «належного комплексного розгляду». «Захист людського життя не є питанням, що може обмежуватися виконанням індивідуальних прав, воно є питанням з широким суспільним значенням», – читаємо в заяві, в якій також підкреслюється, що після п’ятдесяти років потрібно наново розпочати неідеологічний діалог «щодо місця, яке захист життя займає у громадянському суспільстві». Йдеться про те, щоби «розвивати політику, що підтримуватиме умови існування, сприятливі для життя, не впадаючи в апріорі ідеологічні позиції». Це означає «забезпечити адекватне статеве виховання, гарантувати всім доступ до медичного обслуговування та впроваджувати законодавці ініціативи на захист життя й материнства, долаючи існуючу нерівність». Потрібна «солідна підтримка матерів, пар і зачатої дитини, що залучатиме всю спільноту».

Джерело КМЦ