Події

Кардинал Балдіссері: Бажанням Папи є, щоб молодь стала активним учасником Синоду

13 Серпня, 2017

Повідомленням, оприлюдненим через соціальну мережу Твіттер у суботу, 12 серпня 2017 р., Папа Франциск закликав молодь усього світу поділитися своїми думками й подбати про те, аби їх голос був почутий в рамках приготування до Синоду Єпископів, що відбудеться у Ватикані в жовтні наступного року на тему «Молодь, віра та розпізнавання покликання».

Таку ініціативу Папи з радістю підтримує кардинал Лоренцо Балдіссері, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, який також і протягом літнього періоду трудиться над приготуваннями до цієї важливої всецерковної події, запланованої на другу половину наступного року. В інтерв’ю для Ватиканського Радіо він розповів про ці приготування, зупинившись на деяких ініціативах, покликаних, згідно з побажаннями Святішого Отця, посприяти участь молоді. З ним спілкувався наш колега Алессандро Джізотті.

«Я справді дуже радий, що через свій запис у Твіттері Святіший Отець звернувся до молоді саме в цей час, зокрема, в день, коли відзначається Міжнародний День Молоді ООН. Ми працюємо над приготуванням Синоду 2018 року і приділяємо дуже багато уваги суспільній комунікації. Хочу підкреслити, – сказав кардинал Балдіссері, – що Синод Єпископів нещодавно започаткував спеціальний сайт для молоді. На ньому ми помістили новий опитувальник, пристосований саме для молоді. Повідомлення Папи у Твіттері, без сумніву, становить великий стимул, адже це сам Папа, що звертається до молоді. Під час молитовного чування з нагоди приготування до Всесвітнього Дня Молоді Папа сказав: Цей Синод належить молоді, він – ваш!».

У цьому контексті журналіст зауважив, що завдяки запропонованій анкеті молодь дійсно має велику нагоду подбати про те, щоб Отці Синоду почули їхні сподівання, прагнення, а також і побоювання. «Так, – сказав Генеральний Секретар Синоду Єпископів, – саме це нас цікавить. Приготовляти Синод, присвячений молоді, у безпосередній спосіб. Ви самі, – звернувся він до молоді, – повинні бути тими, хто його приготовляє, адже будучи його головними діячами, ви повинні бути здатними надати засоби й аргументи для того, щоб Отці Синоду зуміли увійти у ваш світ і дати корисні вказівки для вашого майбутнього».

«Нещодавно відкритий сайт, присвячений Синодові на тему молоді, ставить собі за мету якнайповніше сприяти можливості участі місцевих Церков та Єпископських Конференцій», – зазначив кореспондент, на що кардинал Балдіссері відповів:

«Очевидно. Нашим побажанням є те, аби єпископати, разом зі своїми внутрішніми організаціями, які також можуть створювати свої сайти, що є важливими для поширювання їхніх програм та ініціатив, одночасно дбали про те, щоб ці сайти були зв’язані із нашим центральним сайтом Синоду Єпископів, творячи, таким чином, всесвітню мережу».

Останнє запитання стосувалося того, які кроки відбудуться найближчим часом на шляху до цієї великої події – Синоду Єпископів. Його Генеральний Секретар розповів, що вже від 11 до 15 вересня в Римі організовується симпозіум, на який зберуться експерти з молодіжних питань. Мова йде про людей, які дуже добре знайомі із цими питаннями як з наукової, так і практичної точки зору. Напрацювання цього ґрунтовного дослідження потім будуть передані як тим, хто покликаний супроводжувати молодь, так і адресатам цього супроводу.

«Ми повинні всі разом трудитися над будуванням суспільства, й повинні вже сьогодні розпочати це саме з вами, дорогі юнаки й дівчати», – підсумував кардинал Балдіссері.

 

Джерело: Радіо Ватикану