Події

Церква і молодь: у Ватикані представлено підготовчий документ майбутнього Синоду

15 Січня, 2017

У п’ятницю, 13 січня 2017 р., у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення підготовчого документу наступної Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, що відбудеться у жовтні 2018 року. Цим документом розпочинається етап консультацій з усім Божим людом. Його надіслано єпископським конференціям, Синодам і Радам ієрархів Східних Католицьких Церков, дикастеріям Римської Курії та вищим настоятелям Чинів і Згромаджень. Крім того, передбачене опитування молоді через мережу Інтернет.

AP3813861_Articolo

Кардинал Лоренцо Балдіссері, Генеральний Секретар Синоду, представив журналістам структуру документу, завданням якого є зібрати інформацію про актуальне суспільно-культурне становище молодих людей віком від 16 до 29 років у різноманітних контекстах, в яких вони живуть, аби з огляду на це планувати наступні кроки. Перша частина стосується аналізу дійсності, в другій наголошується на важливості розпізнавання, а третя присвячена душпастирській діяльності церковної спільноти, яка бажає супроводжувати молодь на шляху пізнання і здійснення покликання у широкому значенні цього слова.

Документ доповнює опитувальник, яким передбачено збір статистичної інформації про кожну місцеву Церкву, відповіді на різні запитання, щоб якомога краще розпізнати кожну ситуацію та взаємоподіл добрими душпастирськими практиками, щоб вони могли послужити для добра всієї Церкви. Молодь запрошена зробити свій склад у приготування Синоду через сайт, призначений для того, щоб зібрати їхні очікування та свідчення.

Для залучення молоді будуть проводитися також різноманітні ініціативи, такі як молитовні чування, міжнародні зустрічі й концерти. Відповіді на опитувальник та пропозиції молоді стануть матеріалом для приготування Робочого документу, на основі якого відбуватимуться дебати в Залі Синоду.

Джерело: Радіо Ватикану