Світлана Духович – Ватикан
«І кожний, хто задля імені Мого покине дім, братів, сестер, батька, матір, жінку, дітей, поля, в сто раз більше одержить і життя вічне матиме в спадщину» (Мт 19, 29) – ці Христові слова з Євангелії від Матея цитують римо-католицькі єпископи України у своєму пастирському листі з нагоди V Тижня виховання, який Комісія у справах душпастирства молоді проводитиме від 1 по 7 вересня 2021 року. З першого погляду, цей євангельський уривок ставить акцент на обіцянку найвищої нагороди – вічного життя, умовою досягнення якого є здатність «покинути» наших рідних і все те, що близьке нашому серцю. Але розуміння того, в чому полягає вічне життя, допомагає нам усвідомити, що тут йдеться не стільки про «покинення» або «відмову» від чогось, стільки про переосмислення стосунків з нашими рідними і ставлення до всього, чим володіємо, у перспективі тих стосунків, які вчиняють нас справжніми людьми – стосунків зі своїм Творцем.
Цей контекст допомагає також зрозуміти тему цьогорічного Тижня виховання «Від дому до дому»: перший дім – це батьківський дім, який кожен з нас повинен покинути, якщо не фізично, то духовно, для того, аби, як зазначають ієрархи у згаданому листі, «осягнути мету своєї земної мандрівки і духовного зростання – Дім Небесного Отця». Про цю ініціативу в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповіла працівниця Комісії у справах душпастирства молоді Анна Додар, відповідальна за проведення V Тижня виховання. Вона розповіла, насамперед про те, як зародилася ідея проведення цієї ініціативи:
Пані Анна поділилася своїми думками про те, яку роль відіграє Церква у вихованні дітей в сучасному українському суспільстві. Вона розповіла також про те, як Церква вплинула на її формування як особистості та християнки, наголошуючи, що, будучи підлітком, саме в Церкві вона знайшла відповіді на глибокі запитання:
Відповідальна за проведення V Тижня виховання розповідає також про те, чому вони вирішили присвятити цьогорічний захід темі «Від дому до дому», що торкає такі питання як духовна і особистісна зрілість:
Наявність системи цінностей, емоційна зрілість, вміння приймати рішення і робити вибір, здатність брати на себе відповідальність – про ці характеристики зрілої особистості розповідає наша співрозмовниця:
«Без духовної зрілості неможливо цього всього досягнути», – зазначає пані Анна Додар, вказуючи на важливість того, аби батьки вчили дітей жити вірою: