Події

8 серпня – Перший Міжнародний день захисту двох життів

08 Серпня, 2019

З нагоди першого Міжнародного дня захисту двох життів, тобто матері та ненародженої дитини, Аргентинська Єпископська Конференція висловила свою підтримку цій ініціативі та всім тим, хто конкретними діями захищає життя людини на всіх його етапах.

с. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

Понад 40 000 людей зібрались 8 серпня ц.р. в столиці Аргентини Буенос-Айресі перед Національним конгресом, щоб відзначити перший Міжнародний день захисту двох життів – матері та ще ненародженої дитини. Ця ініціатива була започаткована в Аргентині, відзначаючи першу річницю відхилення сенатом країни законопроекту декриміналізації абортів, що мало місце 8 серпня 2018 року. Тоді рух «Блакитна хвиля» (Ola celeste), що під гаслом «Врятуймо обидва життя» об’єднував мільйони аргентинців, переступив кордони, надихаючи католиків інших країн виступити на захист життя матері й ненародженої дитини.

У відзначенні першого Міжнародного дня захисту двох життів взяли участь 528 організацій у 12 країнах світу, серед яких не тільки в Латинській Америці, але і у США, Іспанії та Німеччині.

Захист життя

Аргентинська Єпископська Конференція підтримала цю ініціативу та всіх тих, хто конкретними діями захищає життя людини на всіх його етапах, заохочуючи брати до уваги, обговорювати та фінансувати громадські проекти, спрямовані на підтримку вразливого материнства, наголошуючи, що людська совість визнає, що недопустимо забирати життя невинній істоті, що також стверджує Папа Франциск у своїй Енцикліці Laudato Si’(Славен будь).

У зверненні підкреслено, що єпископи приєднуються до всіх людей, які дають свідчення краси життя та людської любові, що вірять, що «кожне життя має цінність», а крім того вони підтримують та цінують медичних працівників, які стараються врятувати кожне життя й залишаються вірними сумлінню, навіть за наявності тиску, що спонукає їх приймати рішення, які суперечать призначенню медицини.

Одночасно єпископи висловлюють подяку «суддям та адвокатам, що докладають зусиль, аби гарантувати права матерям, ще ненародженим дітям і дітям, які вже прийшли на світ, зокрема в ситуаціях нестатків, насилля чи убогості», а також і вчителям та вихователям, які в скромній роботі класних кімнат прагнуть передати дітям цінність життя як Божого дару й виховують до любові, що виявляється у самовідданості.

 www.vaticannews.va