Новини

ЗАЯВА Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо ситуації з костелом св. Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві

10 Вересня, 2021

Зі стурбованістю спостерігаємо за подіями, які відбуваються навколо питання повернення костелу св. Миколая Римсько-Католицькій парафії у Києві. Загальновідомо, що згідно Указу Президента України № 329 від 18.08.2020 р. та розпорядження Кабінету Міністрів України № 1203-р від 16.09.2020 р. храм св. Миколая мав бути переданий в постійне безоплатне користування католицькій громаді.

Ми співчуваємо Національному Будинку органної та камерної музики, з приводу втрати цінного інструменту та концертного майданчику. Ми також поділяємо смуток римсько-католицької парафії, яка втратила можливість провадити тепер богослужіння у своєму храмі.

Оскільки ще попередні Президенти України, очільники Уряду та Міністри Культури обіцяли вирішити це питання шляхом побудови нового відповідного приміщення для творчих колективів, то вважаємо, що виникла ситуація, крім трагічної складової, має також шанс виправлення негараздів минулого, встановлення справедливості щодо релігійної спільноти, а також можливість повноцінного подальшого розвитку для діячів культури у нових, сучасних і відповідних для цього умовах.

Розуміємо, що рішення щодо передачі церковної споруди та організація нового мистецького простору потребує відваги та сильної волі до змін, одначе, це здійснити настав час. Сподіваємося, що дійде до спільного порозуміння та співпраці працівників культури з релігійною спільнотою, оскільки, це єдиний правильний шлях, побудований на справедливості, взаємоповазі та творчому оптимізмі.

9 вересня 2021 р., Київ

Джерело: vrciro.org.ua