Без рубрики, Новини

Закарпаття: всеукраїнські реколекції домініканських терціаріїв

25 Жовтня, 2023

З 20 до 22 вересня 2023 року у реколекційному домі у с. Синяк на Закарпатті проходили реколекції для домініканських терціаріїв зі всієї України. У цій духовній віднові мирян ордену святого Домініка взяли участь представники спільнот та братств терціаріїв з УжгородаМукачеваЛьвоваКиєваХмельницькогоФастова.

Впродовж трьох днів реколекцій учасники роздумували над темою «Милосердя», ділилися досвідом та дією Бога у житті, молилися, розпізнавали, будували спільноти та переживали цей час у братній любові. Конференції відбулись під проводом єпископа Мукачівської дієцезії Миколи Лучка ОР, який до єпископського служіння був покликаний з домініканського ордену.

У часі Святих Мес з єпископом співслужили о. Войчех Гомулка ОР та о. Іреней Погорельцев ОР.

 

Духовне життя мирян святого Домініка поєднується зі служінням Богові та ближньому в Церкві. Як члени Ордену, вони долучаються до його апостольської місії через навчання, молитву та проголошення Божого Слова у формах, які відповідають умовам життя світських людей. Це означає, що члени домініканського братства мирян не живуть у монастирях, не мусять відмовлятися від майнових та інших зобов’язань, можуть укладати шлюб. Статус терціарія не створює для католика жодних преференцій, але накладає додаткові обов’язки, пов’язані з певними правами.

Як нагадує статут, за прикладом святого Домініка, святої Катерини Сієнської й інших великих попередників, світські домініканці, яких зміцнює братерська спільнота, дають особливе свідчення віри, дослухаються до потреб людей свого часу та служать Істині. Кожен домініканець має бути здатний проповідувати Боже слово, у цьому служінні сповнюючи місію пророцтва, зроджену в Таїнстві Хрещення.

Джерело: Мукачівська Дієцезія