Новини

Захист неповнолітніх: глобальне опитування задля покращення напрямних

05 Липня, 2023
Папська комісія захисту неповнолітніх залучає місцеві Церкви, асоціації постраждалих і всіх зацікавлених до опрацювання оновлених загальних напрямних щодо запобігання насильству над дітьми та безпорадними дорослими.

ОПИТУВАННЯ ПАПСЬКОЇ КОМІСІЇ У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НЕПОВНОЛІТНІХ

Керуючись духом синодальності, Папська комісія захисту неповнолітніх започаткувала наприкінці червня загальні консультації, щоб зібрати пропозиції для оновлення напрямних, призначених посилити протидію лихові сексуальних зловживань у Церкві. На сайті відомства,  що діє при Дикастерії віровчення, оприлюднено опитувальник чотирма мовами, звернених до місцевих Церков, об’єднань постраждалих і всіх вірних зробити свій внесок у розробку заходів, спрямованих на створення безпечного середовища для найуразливіших.

Як пояснив у інтерв’ю для ватиканських медіа представник комісії Стефано Маттеі, опитування відбувається на двох рівнях. Перший залучає єпископські конференції та чернечі чини і згромадження, щоб запропонувати свої пропозиції щодо принципів, які визначають глобальну політику та процедури, які потім будуть прийняті на місцевому рівні, а другий звернений до всіх, щоб дати змогу експертам і всім бажаючим поділитися своїм баченням щодо долання цього виклику.

«Комісія хотіла б, щоб ці напрямні застосовувалися повсюдно… Не обов’язково бути експертом. Комісія хоче вислухати кожну точку зору», – йдеться в поясненні до опитувальника. «Кожна країна і контекст мають свої культурні, мовні та інші індивідуальні особливості, а це означає, що присутність Церкви в цій країні повинна відображати місцеву культуру, щоб бути по-справжньому ефективною і значимою для людей», – підкреслюється в ньому.

Відповіді будуть розглянуті, зведені і включені в остаточні рамки, які Комісія оцінить і затвердить наприкінці 2023 року. Потім документ в остаточному вигляді буде пересланий всім місцевим Церквам по всьому світу з вказівками оновити свої поточні напрямні. Вся ініціатива є відповіддю на конкретне доручення Папи, дане Комісії, «допомагати всім Церквам світу в їхній політиці захисту».