Новини

Ювілей 2025: молодіжні чування біля Туринської плащаниці

02 Травня, 2024

Під час Святого року не буде спеціального виставлення Туринської плащаниці. Однак біля неї будуть організовані спеціальні чування для молоді. Про ювілейну ініціативу оголосив митрополит Турина архієпископ Роберто Реполе.

Про це пише КАІ.

«Ми хочемо, щоби відкриття плащаниці, мовчазного свідка смерті і воскресіння Ісуса, стало для молоді способом пізнати Церкву і знайти своє місце в ній», – розповів архієпископ Реполь на прес-конференції, присвяченій ювілейним заходам. Він підкреслив, що архідієцезія має намір використовувати для цього новітні засоби масової інформації, які є частиною повсякденного життя молодого покоління. Поруч з катедрою, де зберігається Туринська плащаниця, буде встановлено величезний мультимедійний намет, який наблизить історію та послання цієї безцінної реліквії, написаної тілом Ісуса Христа. Молодь бере безпосередню участь у підготовці презентації, пов’язаної, серед іншого, з Фондом блаженного Карло Акутіса, який завдяки провидінню зміг використати Інтернет для євангелізації.

«Ми хочемо, щоб час Ювілею 2025 року допоміг молодим людям, зокрема, замислитися над питаннями смерті, болю і надії, яких так багато у світі, позначеному війнами і нерівністю», – зазначив архієпископ Реполь. Архієпископ Турина підкреслив, що план ювілейних заходів у місті поступово набуватиме конкретних обрисів, щоб якнайкраще відповідати очікуванням паломників і туристів. «Святий Рік – це чудова нагода для євангелізації, яку не можна змарнувати», – наголосив митрополит.

«Ювілейна подорож» розпочнеться 4 травня з візиту кардинала П’єрбаттісти Піццабалли, Латинського патріарха Єрусалиму, який попросив продовжити молитву перед плащаницею в намірі миру на батьківщині Ісуса Христа. Єрарх поділиться своїм свідченням про драматичну ситуацію на Святій Землі. Ця дата була обрана не випадково. На цей день припадає літургійне вшанування Туринської плащаниці. Спеціальну буллу про встановлення цього свята видав папа Юлій ІІ 25 квітня 1506 року, встановивши Месу про Святу плащаницю та дату щорічного літургійного святкування – 4 травня.

Джерело: РКЦ в Україні