Новини

В Нікараґуа, де переслідують духовенство, рукоположено нових священиків

10 Січня, 2024
У той час, як минулий рік в країні завершився хвилею арештів представників духовенства, в столичній архидієцезії прийняли свячення дев’ять пресвітерів.

Джерело: vaticannews

В урочистість Богоявлення, 6 січня 2024 р., в катедральному соборі в Манаґуа, столиці Нікараґуа, кардинал Леопольдо Хосе Бренес Солорсано, Архиєпископ Манаґуа, уділив священниче рукоположення дев’ятьом дияконам. З великою радістю та з неприхованим зворушенням в обряді взяли участь численні вірні. У своїй проповіді кардинал подякував Богові за «чудовий дар» нових священиків, зазначивши, що священство «не є владою», а «місією і служінням». Священики, підкреслив він, є «слугами» і «свідками», покликаними до «живого сопричастя і братерства».

Хвиля арештів духовенства

Нові священики були висвячені у важкий для Церкви в Нікараґуа час. Починаючи з 20 грудня в країні було заарештовано щонайменше 14 священиків, двох семінаристів та Єпископа Сіуни преосвященного Ісідоро дель Кармен Мору Ортеґу. Його затримали після того, як він прилюдно помолився за преосвященного Роландо Хосе Альвареса Лаґоса, Єпископа Матаґальпи та Апостольського адміністратора дієцезії Естелі, засудженого до 26 років ув’язнення без дотримання належної правової процедури, і який від лютого минулого року перебуває у в’язниці.

У церковній спільноті Манаґуанської архидієцезії зростає занепокоєння, зокрема, за тих затриманих священиків, які мають проблеми зі здоров’ям, зокрема, за о. Ісмаеля Серрано, настоятеля парафії Святого Архистратига Михаїла, та о. Херардо Родрігеса, священика храму Непорочного Зачаття, які потребують медичної допомоги.