Новини

Українсько-польська співпраця для захисту дітей та молоді

20 Березня, 2023

15 березня 2023 р. делегати з України взяли участь у тренінгу, який провели Фонд святого Йосифа та Бюро делегата Конференції єпископів Польщі з питань захисту дітей та молоді.

Учасникам тренінгу для делегатів із питань захисту дітей та молоді з українських дієцезій розповіли про практичний досвід, пов’язаний із функціонуванням польської системи захисту та профілактики, а також про механізми опіки над постраждалими від сексуального насильства. У цій зустрічі взяли участь Марта Тітанєц, голова Фонду святого Йосифа, та о. Пьотр Студніцкі, голова бюро делегата з питань захисту дітей та молоді при Конференції єпископів Польщі.

Онлайн-участь у тренінгу взяли делегати з Одесько-Сімферопольської, Мукачівської та Кам’янець-Подільської дієцезій.

Отець Студніцкі у своєму виступі розкрив роль окремих елементів польської системи захисту неповнолітніх у Церкві, а також поділився своїми практичними знаннями щодо роботи з потерпілими: «Надзвичайно важливою навичкою є вміння відповідним чином підійти до постраждалих, підкреслити, що вони для нас найважливіші, вміло показати широкий спектр підтримки, на яку може розраховувати людина, яка зазнала сексуального насильства. Це дуже важливі компетенції, важливий напрямок діяльності для всіх людей, які працюють на благо потерпілих», – наголосив о. Студніцкі. Він зазначив, що тут необхідна належна комунікація, а також чесна інформація у середовищі, в якому працює делегат.

Марта Титанець, у свою чергу, розповіла про роль Фонду святого Йосифа, масштаби та систему підтримки: «Співпраця з нашими партнерами в Україні є одним із важливих напрямків діяльності Фонду святого Йосифа. Ми хочемо постійно обмінюватися досвідом, залишатися на зв’язку. Щоденно ми співпрацюємо як з Центром гідності дитини при Українському католицькому університеті, так і з представниками українських структур захисту неповнолітніх та превенції. Навчання є ще одним важливим елементом цієї співпраці», – зазначила очільниця Фонду святого Йосифа при Конференції єпископів Польщі. Як приклад спільної діяльності вона навела проєкт перекладу українською мовою видання «Сповідник у контексті драми сексуального насильства. Порадник», який реалізовується у співпраці з Центром гідності дитини.

«Зустріч була спрямована на інтеграцію середовища делегатів, привернення їх уваги до дуже важливого аспекту турботи про потерпілих від насильства. Саме це знання про те, як піклуватися про скривджених і як це може зробити делегат, є сферою щоденного служіння, яке слід зміцнювати навчанням», –  підкреслив о. Міхал Воцял SDB, організатор тренінгу, заступник голови комісії у справах душпастирсва молоді РКЦ в Україні.

Тренінг став першим у серії таких занять, заплановано їх продовження.

Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ