Новини

Україна на виставці вертепів у Ватикані: про біль українців та надію на перемогу добра

11 Грудня, 2023
Серед експонатів виставки «100 вертепів у Ватикані» є також два вертепи, що представляють Україну. Про них в інтерв’ю для Радіо Ватикану- Vatican News розповіли Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш та італійський скульптор Лучано Капріотті, автор одного з вертепів.

Джерело: Ватикан

Україна є невід’ємною частиною християнського світу, тому її участь у виставці “100 вертепів у Ватикані”, що триває від 8 грудня 2023 р. до 7 січня 2024 р., є дуже важливою. Через вертеп український народ завжди намагався продемонструвати свої глибокі християнські переконання, любов до Бога і Церкви. Такі думки в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News висловив Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш. Цього року Україна представлена на цій виставці двома вертепами, які відрізняються один від одного, але доповнюють один одного за своїм посилом. Один з них – це скульптура Пресвятої Родини з глини італійського митця Лучано Капріотті, а інша, привезена з України, представляє давню ремісничу традицію з Яворівщини (Львівська область).

«Ми горді і раді, що вже другий рік поспіль беремо участь у цій виставці вертепів, – підкреслив посол. – Дуже пам’ятним був минулий рік, коли українська шопка-вертеп був центральним, тобто ним відкривалася ця виставка, і це був ще один дуже потужний жест єдності, близькості Святого Престолу з Україною. Окрім головного вертепу, минулого року ми мали ще два менших вертепи. Один з них – вертеп “Маріупольське підземелля” – був дуже символічним».