Новини

У Ватикані оголосили конкурc на мелодію гімну Святого Року 2025

19 Вересня, 2022
Пропозиції можна буде завантажити на спеціальну платформу в інтернеті в період між 16 січня та 25 березня 2023 року. Участь у конкурсі безкоштовна та відкрита для всіх.

У Ватикані тривають приготування до наступного Ювілейного Року, який відзначатиметься у 2025 році. Через кілька місяців після того, як було підбито підсумки конкурсу офіційного логотипу Святого Року, Відділ фундаментальних питань євангелізації в світі Дикастерії в справах євангелізації, якому Папа доручив вести підготовку, проголосив міжнародний конкурс для створення музики гімну цієї загальноцерковної події.

У повідомленні для преси зазначається, що орієнтиром для композиторів повинно стати гасло, яке Папа Франциск обрав для Ювілею: «Паломники надії». Завдання полягає у тому, щоби покласти на музику текст, обраний дикастерією. Йдеться про слова П’єранджело Секвері, написані італійською мовою. Їх можна знайти на сайті Святого Року www.iubilaeum2025.va, де також опублікований регламент участі в конкурсі. Серед вимог до композиції – літургійне призначення музики і можливість хорового виконання. Участь у конкурсі є безкоштовною та відкритою для всіх.

Від 16 січня 2023 року на спеціальну сторінку можна буде завантажити пропозиції. Заявки можна буде подавати до 20:00 за центральноєвропейським часом 25 березня 2023 року. Переможця визначить спеціальне журі, яке буде призначене пізніше.

Біблійна традиція і церковний досвід

Нагадаємо, що про наприкінці минулого року Прес-служба Святого Престолу поширила повідомлення про те, що Папа Франциск доручив Папській Раді сприяння новій євангелізації координувати на рівні Апостольської Столиці приготування до Святого Року 2025. Після реформи Римської Курії ця Папська Рада стала Відділом фундаментальних питань євангелізації в світі при Дикастерії в справах євангелізації.

В біблійній традиції ювілей – це святий рік, який випадав кожні 50 років, а його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїля, надаючи нові можливості сім’ям, які втратили майно, а навіть – свободу, через борги. Традиція проведення Святого Року в Католицькій Церкві була започаткована Папою Боніфатієм VIII у 1300 році. Церква надала єврейському ювілеєві духовне значення. Ювілей полягає у загальному прощенні, відпусті, доступному для всіх, у можливості відновити взаємини з Богом та з ближнім. Таким чином, Святий Рік – це нагода для поглиблення віри та оновлення християнського свідчення.

Спочатку передбачалося, що такий ювілей відбуватиметься кожні 100 років. Але після 1475 року вирішено, що для того, аби кожне покоління мало змогу пережити Святий Рік, він випадатиме кожні 25 років. Досі таких звичайних ювілейних років було 26, останній з яких – Великий Ювілей Двотисячоріччя, проведений святим Іваном Павлом ІІ.

Джерело: vaticannews