Джерело: Ватикан
Вайгель: Так добре вже давно не було
Національний католицький реєстр описує трансформацію, яка відбулася в американських семінаріях за останні десятиліття. «Деякі семінарії все ще потребують реформи, але переважна більшість із них перебувають у найкращому стані за останні десятиліття, можливо, навіть у кращому, ніж будь-коли», – каже Джордж Вайгель, біограф Івана Павла II та запрошений лектор у численних семінаріях. Він підтверджує, що стикається з дивовижним рівнем зрілості серед самих семінаристів та винятковою відданістю з боку форматорів.
Криза, пов’язана з шахрайством, зосередила увагу на семінарах
Він зазначає, що саме криза зловживань зосередила увагу єпископів на семінаріях. Вона показала, що збільшення кількості випадків зловживань було наслідком розпаду богословської та формаційної дисципліни в семінаріях у середині-кінці 1960-х років, каже Вайгель.
Реформа за Іваном Павлом II
Отець Картер Гріффін, ректор семінарії Святого Івана Павла II у Вашингтоні, наголошує, що реформа семінарської освіти, розпочата на початку цього століття, відповідала настановам, залишеним польським Папою. Його повчання Pastores dabo vobis стало «великою хартією вольностей семінарської освіти» у Сполучених Штатах.
Нові покоління священиків – це величезна зміна
Він зосередився на чотирьох сферах священицької підготовки, включаючи людську форму, яка раніше була значною мірою нехтувана. «Зараз у нас є два чи три покоління священиків, навчених відповідно до цього документа, що мало величезне значення. Глибокі розбіжності між поколіннями, які прослідковувались в семінаріях у минулому, просто більше не існують», – каже отець Гріффін.
Ратізнгер і фон Бальтазар замість Ранера
Карміна Чапп, декан богословського факультету семінарії Святого Карла Борромео у Філадельфії, зазначає зміни в богословському формуванні. Семінарії перейшли від навчальної програми, заснованої на Карлі Ранері, чия теологія вважається більш антропоцентричною, до програми, натхненної працями Ганса Урса фон Бальтазара та Бенедикта XVI, чиї думки випливають з руху ressourcemnet, або богословського оновлення через повернення до джерел, зокрема Святого Письма та Отців Церкви.
Їх не цікавить розбавлене християнство.
За словами ректора Вашингтонської семінарії, зміни в богословській освіті також відповідають очікуванням самих семінаристів. «Люди, які в наші дедалі секуляризованіші часи обирають священство, не зацікавлені в розбавленому християнстві», – каже отець Гріффін. «За останні 14 років я супроводжував 250 семінаристів, і майже всі вони прагнуть сильного, впевненого та чіткого проголошення повного послання Євангелія, як його «приємних», так і складних елементів. Вони вірні Церкві, щирі та відкриті до освіти», – додає вашингтонський ректор.