Новини

Ректор семінарії у Ворзелі: страшний досвід стає місцем відкриття добра

20 Квітня, 2022

До римо-католицької семінарії у Ворзелі, яка була обстріляна та розграбована, знову повертається життя. Ректор семінарії отець Руслан Михалків розповів про те, як вони пережили Великодні свята в цьому місці, що дихає трагедією, а також ділиться думками про те, як досвід страждання спонукає віднаходити справжні цінності.

Отець Руслан Михалків є ректором Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса Києво-Житомирської дієцезії РКЦ. Ця семінарія розташована у Ворзелі – одному із населених пунктів на Київщині, що останніми тижнями стали відомі у всьому світі через картини, що показують наслідки жорстоких дій російських військових щодо цивільного населення.

Семінаристи та працівники семінарії були вчасно евакуйовані, але сама будівля постраждала  від обстрілів та мародерства. Після звільнення містечка до семінарії знову повернулися її мешканці. Отець Руслан розповідає про те, як вони відзначали Великдень у цих обставинах, в яких сліди болю і страждання видно не лише в очах людей:

Один із аспектів повернення до Ворзеля, на які вказує наш співрозмовник, – це «досвід зла», яке він пережив, дивлячись на наслідки вибухів, на спалені танки, на наслідки мародерства у семінарії. Цей досвід, за його словами, з одного боку, немов би упокорює, бо є усвідомлення власного безсилля, але, з іншого боку, є «розуміння того, що Господь є сильнішим». В цьому контексті отець Руслан поділився також своїми думками про те, чи пережите страждання може сприяти поглибленню віри:
Перед душпастирями стоїть нелегке завдання супроводжувати багатьох людей у стражданні і допомогти їм віднайти надію:
У надзвичайно важкі та небезпечні часи, як зазначає священик, багато людей відкрили для себе такі важливі цінності як цінність кожного прожитого дня, цінність спілкування з іншими тощо. «Цей важкий досвід, страшний досвід стає місцем відкриття добра», – зазначає він.