Новини

«Прийми солодке ярмо Христа». Нові покликання у спільноті босих кармелітів

03 Вересня, 2023
У спільноті босих кармелітів відбулася визначна подія. 2 вересня, в монастирі в Гвоздаві було здійснене облачення габітом кармелітського ордену одного кандидата Євгена. Обряд очолював о.Бенедикт Крок OCD-делегат Провінціала босих кармелітів в Україні. Були присутні брати зі спільнот із Києва, Бердичева та Гвоздави. До акту кандидат готувався протягом періоду постулату під опікою наставника–о.Максиміліана Подвіки OCD.
Від обряду облачення габіту починається новіціат–період дуже важливий для кандидата до богопосвяченого життя. Протягом року новіціуш з допомогою отця магістра та спільноти буде присвоювати стиль життя згідно харизми Ордену та готуватися до складення перших обітів: чистоти, вбогості та послуху.
Для Ордену босих кармелітів в Україні це історична подія. Від часу відновлення присутності Ордену в Україні у 1990 р. всі кандидати відбували новіціат в Польщі. Воєнні обставини спричинилися до заснування новіціату босих кармелітів в Україні. На території України новіціат босих кармелітів існував від 1795 р. в монастирі Вишнівець, але після його скасування російським царським урядом в 1832 був перенесений до Бердичева де існував до часу закриття царським декретом у 1866.
Обряд облачення виражає значення одягу кармелітів, підкреслюючи зміну у житті кандидата. Свіцький одяг кандидат міняє на просту монашу туніку. Опасується вона поясом, який нагадує про послух виражений в словах Ісуса до святого Петра: «коли ти був молодим, ти сам вдягався й ходив, куди хотів, але коли ти постарієш, то простягнеш свої руки, і хтось інший одягне тебе й поведе тебе туди, куди не хочеш» (Йн 21,18). На туніку одягається скапуларій–знак опіки Божої Матері але також згідно обряду символ «солодкого ярма», яким є наслідування Ісуса Христа. Каптур є частиною одягу монаха, яка підкреслює зосередження на справах Божих. Кармеліти на основну рясу ще одягають білий плащ. Ця традиція пов’язана з особою пророка Іллі–є символом участі в його харизмі перебування перед обличчям Господнім та проголошування Його присутності в історії.
Просимо про молитву за нашого новіція-брата Євгена від святого Августина та за наш Орден, особливо про нові покликання з України.