Новини

Презентація молитовника «Дорога світла» єпископам Римсько-Католицької Церкви в Україні

10 Березня, 2024

 

Роздуми Дороги світла (Via Lucis) кардинала Ґжегожа Рися в українському перекладі були представлені під час засідання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, що проходила в Брюховичах. Це богослужіння  вперше українською мовою видало львівське «Видавництво Святого Павла» з ініціативи Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ в Україні.

Витоки цього богослужіння з Італії. Воно було започатковано у 80-х роках ХХ століття членами салезіянської родини. Під час цього богослужіння переживають 14 стоянь – зустрічей воскреслого Христа з учнями для того, щоб краще пережити пасхальні таємниці.

Богослужіння Via Lucis було включено до офіційного молитовника Ювілейного 2000 року під назвою «Паломники в молитві». У 2002 році Via Lucis була офіційно визнана Конгрегацією Богослужіння і дисципліни Таїнств.

 

Як розповів отець Маріуш Кравєц SSP, директор «Видавництва Святого Павла» – «Дорога світла», яка досі була практично невідома в Україні, є цікавою літургійною пропозицією для періоду між Воскресінням і Зісланням Святого Духа. У такий спосіб ми підкреслюємо пасхальний вимір нашого життя.

Джерело: rkc.org.ua