Події

ПЕРША СЕСІЯ «ШКОЛИ АДВОКАЦІЇ ПРАВ МОЛОДІ»

29 Квітня, 2020

24-25 квітня відбулася І сесія “Школи адвокації прав молоді”, організованої Комісією душпастирства молоді РКЦ, щоб поглибити знання молодих християн про основні принципи та методи правозахисної представницьких діяльності.
Попередньо захід було заплановано на три дні, а формат передбачав навчання у м. Києві. Натомість через карантинні заходи було вирішено провести школу-інтенсив за допомогою платформи ZOOM і таким чином залучили молодь з різних куточків України.

У заході взяли участь 22 учасники віком від 15 до 30 років. Це хлопці та дівчата, які попередньо зареєструвалися та пройшли відбір. Усіх учасників об’єднав інтерес до теми адвокації, захисту, відстоювання, відновлення громадянських та соціальних прав.

Молодь плідно попрацювала, навчилася основам адвокації власних ідей та ініціатив.

Модерували захід Євген Голинський, Анастасія Кур’ята і Тарас Довба.

Окрім учасників, на заході також були присутні гості, отець Міхал Воцял SDB – заступник голови Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ, викладачі салезіянської школи «Всесвіт», учасники руху “Гладіатори життя”, представники Міністерства молоді та спорту України.

Програма заходу була насичена, перший модуль було присвячено вступу до теми адвокації, яку презентувала Анна Додар, викладач у Приватній салезіянській школі “Всесвіт”, представник секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ, випускник школи «I.Youth Advocate». Анна розповіла, для чого проводити адвокаційну кампанію та пояснила її етапи.

Надихнув учасників о. Андрій Зелінський, священик УГКЦ, член згромадження «Товариство Ісуса», військовий капелан, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікацій, політолог, викладач УКУ, громадський діяч. Отець розповів, як вийти на зустріч «своїм велетням» та не боятися мріяти голосніше.

У другому модулі спікерами стали Марія Карчевич, начальниця відділу регіональної молодіжної політики Міністерства культури та інформаційної політики України та Олександр Ярема, Перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України.

Представники уряду розповіли про засади формування державної молодіжної політики та про можливості для реалізації молоді в Україні.

Завершенням другого модулю стала бесіда з практикуючими адвокатами, юристами та науковцями, представниками руху «Гладіатори життя». Спікери розглянули практичні кейси в контексті «Pro-life».

Організатори заходу в соціальних медіа поділилися своїми думками з приводу успішного завершення першої сесії “Школи адвокації прав молоді”:

Євген Голинський: «Захід перевершив мої очікування. Я вірю, що ми посіяли зерно, учасники школи справді здатні на багато чудових речей! Я вважаю, що це наша перемога. Все вдалося!».

Анастасія Кур’ята: «Ще місяць тому, коли стало зрозуміло, що провести давно заплановану і таку омріяну подію стане нереально, я в особливий спосіб і по-новому відкрила для себе твердження св. Франциска з Ассізі: “Почніть робити те, що потрібно, потім робіть те, що можливо, і раптом ви виявите, що робите неможливе!”. Подія таки сталася, в Zoom, але хто сказав, що це перешкода?».

Комісія у справах душпастирства молоді висловлює подяку всім учасникам, гостям та чудовим спікерам!

«Дякуємо за інтерес та небайдужість до розбудови нашого громадянського суспільства! Далі буде! Запрошуємо на наступну сесію, деталі шукайте в соціальних медіа та у фейсбук», – ваша Комісія.

Анастасія Кур’ята, Євген Голинський