ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ НА VІ ТИЖДЕНЬ ВИХОВАННЯ
«Охрещені та щасливі»
Дорогі Брати і Сестри в Ісусі Христі!
Батьки, вихователі і всі відповідальні за справу виховання нових поколінь!
Черговий Тиждень виховання, який ми переживаємо у такий нелегкий час, коли в нашій країні триває війна. Але цей виклик ще раз підтверджує те, що виховання є необхідним і важливим елементом повноцінного життя за будь яких обставин.
Тепер Римсько-Католицька Церква в Україні переживає Рік Святого Хреста, а наша Батьківщина проходить «хресну дорогу» заради своєї вільності. Хрест Ісуса безпосередньо пов’язаний із Таїнство Хрещення: «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охристилися, у смерть його христилися?» Рим 6,3. Ми носимо на собі знак Хреста Господнього, як свідчення перемоги Господа Ісуса над гріхом та смертю. Носимо хрестик після Хрещення, але чи розуміємо велич і сенс нашого християнського покликання? Чи ми відкрили радість, яку подарував нам Господь у Святому Хрещенні? Папа Франциск неодноразово повторював, що християнин не може бути сумною людиною. Однак, сьогодні ми бачимо багато сумних людей також серед віруючих. Так часто християни не відчувають радості, хоча мають стільки приводів, щоб радіти. «Велике діло вчинив Господь над нами, – ми раділи» Пс126,3. Тому нехай цей тиждень стане для всіх нас можливістю глибше пізнати таємниці Божого діяння в людському житті.
Святий Іоанн Павло ІІ звертаючись до молоді у Вільнюсі сказав: «Дорога молодь! Вчися жити своїм Хрещенням!». Цей заклик потрібно скерувати до всіх християнин. Християнство є школою наслідування Христа. Дар Божий, отриманий в Хрещенні, треба пізнати і втілити в життя, бо він є «насінням благодаті, про яке треба дбати кожного дня» (св. Іоанн Павло ІІ).
Треба вчитися жити своїм Хрещенням! В Хрещенні ми стаємо Божими дітьми через дар усиновлення. Віруючій людині потрібно навчитись довіряти Богу як дитина і радіти з приналежності до Господа і великої родини, якою є Церква Христова. В той час як сьогодні самотність викрадає радість з сердець людей, християнин може наповнюватися повнотою радості від перебування з іншими, служіння їм і усвідомлення, що ти не один у цьому світі.
В Хрещенні ми отримуємо пробачення гріхів і входимо у простір стосунків з Богом Отцем Милосердним. Як каже Папа Франциск, Господь не втомлюється нам пробачати. Потрібно відчути радість пробачення та прийняття і навчитися пробачати іншим, так як мені пробачив Небесний Отець. Пробачення робить людину вільною і наповнює щастям та радістю.
Через Хрещення ми запрошені до воскресіння у Христі. Хіба така перспектива не наповнює радістю?! Не можна впадати у розпач з приводу втрати матеріальних цінностей. Не варто боятися обмежень людського життя. Смерть переможена і попереду нас чекає вічність із Господом. В Хрещенні людина вже отримує завдаток вічності.
Але також Хрещення є відповіддю на труднощі нашого людського життя. Христос пройшов Свій шлях заради нас і дав нам приклад і розуміння багатьох чеснот. У свою чергу ми повинні пройти свій шлях наслідуючи Христа. «Всі бо ви, що у Христа христилися, у Христа одягнулися» Гал 3,27. І часом потрібно йти за Христом стежками Хресної Дороги. Йти і не втрачати християнського оптимізму лише з однієї причини, бо це не просто шлях боротьби і зречень, це моя особиста і конкретна можливість взяти свій хрест і наслідувати Ісуса. У близькості з Ним і Його присутності серед усіх випробувань можу віднайти радість.
Саме ці істини потрібно прищеплювати, нагадувати і пояснювати молоді та дітям, щоб кожний християнин зростав у радості від усвідомлення наскільки щедро обдаровує Господь. Повторімо це ще раз: «Велике діло вчинив Господь над нами, – ми раділи» Пс126,3. .
Нехай Ваші зусилля принесуть благодатні і рясні плоди в житті тих, до кого посилає Вас Господь. Благословляємо всіх Вас на плідну працю на ниві виховання молодих поколінь.
31 серпня 2022 року
№ 31/2022
Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні