Новини

Папа згуртовує молодь, щоб запропонувати економіку майбутнього

16 Листопада, 2020
У четвер розпочнеться ініціатива «Economy of Francesco» – триденна зустріч, ініційована Папою Франциском, з метою згуртувати молодих представників світу економіки й підприємництва з метою осмислення пропозицій для глобальних змін.

Новий спосіб розуміння економіки в дусі святого Франциска з Ассізі та енцикліки «Laudato si’», створення молодіжного руху, щоб у сфері економіки впроваджувати в життя побажання, вміщені в енцикліці «Fratelli tutti». Такі завдання ставить перед собою ініціатива «Economy of Francesco» – зустріч молодих економістів, скликана Папою Франциском, що відбуватиметься від 19 по 21 листопада 2020 року.

В центрі дискусій міжнародної зустрічі такі ключові теми як праця, фінанси, освіта, штучний інтелект. Через надзвичайний стан в охороні здоров’я, спричинений пандемією Covid-19, зустріч відбуватиметься в режимі онлайн, підтверджено також «віртуальну» участь Папи Франциска. Серед доповідачів – Мухаммад Юнус, лауреат Нобелівської премії 2006, Вабдана Шіва, представник Міжнародного Форуму Глобалізації, Стефано Дзаманьї, голова Папської Академії Соціальних Наук. Реальну зустріч заплановано провести в Ассізі восени 2021 року.

Влити душу в економіку завтрашнього дня

Молоді економісти, підприємці та активісти з усього світу запрошені разом замислитися над заключенням міжпоколіннєвого пакту, спрямованого на зміну теперішньої економіки, вливаючи душу в економіку завтрашнього дня, аби вона була справедливішою, інклюзивною та сталою. Як неодноразово підкреслював Папа Франциск, «все є внутрішньо пов’язаним, і збереження довкілля не можна відокремити від справедливості щодо бідних, вирішення структурних проблем світової економіки». Отож, виклик полягає у тому, щоби змінити моделі зростання, які не шанують довкілля та гідність людської особи.

У травні минулого року Папа Франциск поширив відкритого листа «До молодих економістів і підприємців з усього світу», в якому наголосив на тому, що існує необхідність «ре-анімувати» економіку. «Перед обличчям цієї нагальності, всі, саме всі ми, покликані переглянути наші ментальні та моральні схеми, щоб узгодити їх із Божими заповідями та вимогами спільного добра. Але я замислив особливим чином запросити вас, молодих, бо завдяки вашому прагненню прекрасного й радісного прийдешнього, ви вже є пророцтвом економіки, уважної до людської особи та довкілля», – зазначав він, запрошуючи осмислити та будувати таку економіку, яка оживляє, а не вбиває, залучає а не відкидає, гуманізує а не дегуманізує, яка піклується про довкілля, а не розграбовує його.

Відповідь молоді

Організаційний комітет повідомляє, що отримав понад 3000 заявок на участь, що надійшли із 120 країн з усіх континентів. Економісти, менеджери, фінансисти, філософи, соціологи, богослови, екоактивісти, підприємці, науковці та представники світу науки. Це неповна гама занять молодих людей, які відгукнулися на запрошення Папи Франциска.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Джерело: www.vaticannews.va