Новини

Папа учасникам молодіжної зустрічі: плекати безкорисливіть

30 Жовтня, 2023
У відеозверненні до учасників VI Всесвітньої зустріч молоді, організованої рухом «Scholas Occurrentes», Святіший Отець подякував її організаторам за вагомий внесок об’єднуючої події, завдяки запропонованим роздумам та свідченню.

Джерело: Ватикан

Від 23 до 26 жовтня 2023 р. у бразильському місті Сан-Паоло відбувалася VI Всесвітня зустріч молоді, яку організували рух «Scholas Occurrentes» та єврейська громадська освітня організація «World ORT» на тему «Освіта як інструмент міжрелігійного діалогу та культури миру». У четвер, 26 жовтня, за допомогою відеозвернення до учасників заходу промовив Папа Франциск, наголосивши на трьох ключових словах: рух, безкорисливість і зустріч.

Ідея, яка успішно реалізувалась

На початку Святіший Отець подякував керівництву двох організацій за їхню працю, яка охоплює турботу про дітей і молодь. Зокрема, ідея «Scholas Occurrentes» – «Близьких шкіл» чи «Шкіл зустрічі» виникла понад 20 років тому в тодішнього Архиєпископа Буенос-Айреса Хорхе Маріо Берґольйо, який вважав, що відомі діячі, зокрема спортсмени та артисти, своїм прикладом можуть виховувати мільйони дітей, а спорт і народне мистецтво – це чудові засоби формування духовних цінностей. Сьогодні цей задум перетворився в дійсність, що об’єднує приблизно 500 тисяч освітніх інституцій та мереж різних конфесій, релігійних і світських, громадських і приватних, у 190 країнах світу.

Побудова більш об’єднаного світу

У комюніке «Scholas Occurrentes» йдеться про те, що ця міжнародна подія є прикладом праці роздумів і свідчення, щоб сотні молодих людей з різних куточків світу, повернувшись до своїх громад, мали бажання і місію поширювати досвід толерантності та миру, який вони отримали через діалог зі своїми однолітками. Ділячись своїми роздумами про подію, Папа Франциск зазначив: «Зустріч, щоб бути справді людською, а не комерційною, повинна бути безкорисливою. А для того, щоб відбулася зустріч, має бути рух». Згідно комюніке, завданням цьогорічної Всесвітньої зустріч молоді було, зокрема, зробити внесок у побудову більш справедливого і об’єднаного світу через міжкультурний діалог. Як зазначає на завершення свого звернення Святіший Отець, «обопільна співпраця між двома організаціями ще не виразила свого повного потенціалу, який передбачає велике майбутнє».