Новини

Папа: світ зміниться, коли в кожному найменшому впізнаємо Боже обличчя

25 Вересня, 2023

 

 

Приймаючи представників організації, яка розробляє механізми для захисту неповнолітніх від зловживань, Папа вказав на рішучість діяння Церкви в цьому напрямку, заохочуючи також суспільство переймати добрі практики, викриваючи зокрема лихо педопорнографії.

Як же змінився би наш світ, якщо б ми переконали себе в тому, що в кожному з найменших, яких зустрічаємо, відображене Боже обличчя. Коли б ми у стражданні кожної дитини, кожної безпорадної особи, бачили риси, які закарбувалися на хустці, якою Вероніка витерла Христове обличчя. Таке переконання висловив Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 25 вересня 2023 р., представників Латиноамериканського Центру досліджень і вишколу в справі захисту неповнолітніх. Вітаючи їх у Ватикані, Святіший Отець також звернув увагу на те, що зустріч відбувається у день, коли в одному із санктуаріїв у Іспанії відзначається «спомин дитини-мучениці», яку зображають одягненою так само, як Христос під час страстей.

Проблема не тільки Церкви

Папа зауважив, що йому відомо про зусилля цієї організації, спрямовані на те, щоби «опрацьовувати та впроваджувати якнайвідповідніші методи для викорінення лиха зловживань, як у Церкві та і в світі». «Не треба забувати: зловживання, які зранили Церкву, є нічим іншим, як тьмяним відбитком сумної дійсності, яка охоплює все людство і якій, насамперед, не приділяється належної уваги», – мовив він, зауваживши, що вважає, що може сказати, «що Церква досягла достатнього поступу на цьому шляху і не збирається зупинятися». «Але необхідно, – додав Святіший Отець, – щоб це була також значуща праця для суспільства, щоб кроки і здобутки Церкви на цьому шляху могли стати для інших інституцій стимулом до поширення цієї культури піклування».

Не тільки протоколи, але й молитва

Покликаючись знову на слова Ісуса з притчі про Страшний суд, якими Господь ототожнює себе з найменшими, Наступник святого Петра побажав, щоб зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, не обмежувалися тільки застосуванням відповідних протоколів, але щоби ми «ввіряли їх Ісусові в молитві». Потрібно «в покорі та істині» вміти розпізнавати їх серед цих «найменших», не для того, щоби «почуватися далекими від людей, яких приймаємо», але для того, щоби почуватися «братами й сестрами також і в болі». «Спілкуймося з Ісусом, вслухаймося в це Слово, яке нас прощає, яке нас зцілює, яке нас усіх відкуповує. Він взяв на себе гріх світу не для того, щоб засудити світ, а щоб його спасти, і навчив нас, що немає більшої любові, ніж та, що віддає життя, що залишає слід Його святого обличчя», – сказав Папа.

Жертви «споживацького суспільства»

Наприкінці, промовляючи експромтом, Святіший Отець додав, що не хоче завершити цю зустріч, не звернувши увагу на одну «дуже серйозну проблему в сфері зловживань», якою є педопорнографія, яку «заплативнши незначну суму, можна відразу отримати на свій телефон». «Де записують цю педопорнографію? В якій країні? Ніхто не знає. Але це злочинність, що услуговує всім через мобільні телефони. Прошу вас, говорімо про це. Бо ці діти, яких знімають, – це жертви, вишукані жертви цього споживацького суспільства», – наголосив Папа.

Джерело: Ватикан