Новини

Папа російській католицькій молоді: будьте ремісниками миру

27 Серпня, 2023
За посередництвом телемосту Папа Франциск промовив до учасників Х Всеросійських днів католицької молоді, що відбуваються у Санкт-Петербурзі.

Бути сіячами примирення, малих зерен, які не проростуть тепер, в замерзлій під час зими війни землі, але розквітнуть під час майбутньої весни. Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до учасників Х Всеросійської зустрічі католицької молоді, що від 23 до 27 серпня 2023 року відбувається у Санкт-Петербурзі, зібравши приблизно 400 юнаків і дівчат, які з’їхалися з різних куточків країни. Між ними є також студенти з інших країн, що тепер навчаються в Росії.

«Віртуальна» зустріч з Папою відбулася 25 серпня ввечері в храмі святої Катерини. Вислухавши свідчення колишнього сатаніста, який сьогодні є семінаристом, та дівчини з багатодітної католицької сім’ї, яка через релігійні практики ставала об’єктом цькування та насмішок, Папа Франциск поділився з ними кількома думками в світлі теми зустрічі, що співзвучна з темою цьогорічного СДМ «Марія встала і пішла поспішаючи».

Замінити страх мріями

«Бажаю вам, молодим росіянам, покликання бути ремісниками миру посеред стількох конфліктів, посеред різних проявів поляризації, які є з усіх боків, які переслідують наш світ. Я заохочую вас бути сіячами, сіяти зерна примирення, маленькі зернятка, які в цю зиму війни не проростуть у замерзлій землі, але розквітнуть майбутньою весною. Як я сказав у Лісабоні: майте відвагу замінити страхи мріями», – мовив Святіший Отець, ділячись думками про євангельську зустріч Марії та Єлизавети. Він нагадав, що Господь кличе на ім’я, ще перед тим, як ми проявимо свої таланти та заслуги, ще перед «нашими темними сторонами та ранами». Це бачимо на прикладі цих двох жінок, які стали «свідками Божої могутності, яка перетворює». Тож після Благовіщення Діва Марія поспішає ділитися радістю. «Коли Бог кличе, ми не можемо залишатися на місці. Ми повинні встати, і то швидко, тому що світ, ближній, той, хто страждає, той, хто стоїть осторонь і не знає Божої надії, повинні її отримати, повинні отримати Божу радість», – наголосив Папа.

Божа любов призначена для всіх

Папа підкреслив, що «Божа любов призначена для всіх, і Церква – для всіх». На це, зокрема, вказує Ісусова притча про запрошених на бенкет, в якій господар посилає слуг на перехрестя, щоб кликати всіх на гостину. «Церква є матір’ю з відкритим серцем, яка вміє зустрічати і приймати, особливо тих, хто потребує більшої опіки. Церква є люблячою матір’ю, бо вона є домом для тих, кого люблять, і домом для тих, хто покликаний. Скільки ран, скільки відчаю можна зцілити там, де ми відчуваємо, що нас приймають. І Церква нас приймає. Тому я мрію про Церкву, де ніхто не є зайвим, де ніхто не є додатковим. Будь ласка, нехай Церква не буде “митницею”, яка вибирає, хто входить, а хто ні. Ні, всі, всі, всі. Вхід вільний. І нехай кожен почує запрошення Ісуса йти за Ним, побачити, як Він стоїть перед Богом. І допомогою в цій мандрівці є вчення і Святі Таїнства», – сказав Наступник святого Петра.

Діалог між поколіннями

Також і при цій нагоді Папа знову повернувся до близької його серцю теми діалогу між молоддю і людьми похилого віку та важливості передавання досвіду, що має з цього випливати. Він вказав на зустріч Марії та Єлизавети, заохочуючи юнаків і дівчат бути «будівничими мостів між поколіннями, розпізнаючи мрії», оскільки «союз між поколіннями зберігає історію та культуру народу живими». Святіший Отець наполіг на важливості бути «знаком надії, знаком миру і радості, як Марія». Наслідуючи Її смирення, «ви також, – мовив він, – можете змінити історію, в якій живете».

vaticannews