Новини

Папа: навчати молодь проявляти найкращі риси в служінні, до якого кличе Бог

05 Травня, 2024
Зустрічаючись із делегацією освітньої фундації, що діє при барселонському католицькому університеті, Папа Франциск поділився думками про важливість того, щоб пропонувати молодим поколінням не ілюзорні ідеали, а природні моделі життя, згідно з якими можна служити Господеві та бути щасливими.

Джерело: Ватикан

У п’ятницю, 3 травня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Фундації «Бланкерна», що діє при барселонському католицькому університеті ім. блаженного Раймонда Лулліуса. У своєму слові Святіший Отець відразу зосередився на педагогічному посланні, яке передає вже сама назва фундації, адже Блакерна – це герой творів каталонського письменника, філософа й богослова Раймонда Лулліуса з ХІІІ століття, за допомогою якого той описував тогочасне суспільство, пропонуючи «деякі моделі християнського життя, які можуть кожному допомогти іти за Христом».

Пропонувати зрозумілі моделі

«Усе це – напрочуд актуальний урок, адже він говорить до нам про нову і доступну мову, про спосіб комунікації, можливо, незвичний для того часу, але прийнятний і зрозумілий для його сучасників. Це педагогіка, яка відходить від фантастичних героїв, що стараються відірвати нас від реальності, як тодішні лицарські персонажі, і, навпаки, пропонує прості та природні моделі життя, згідно з якими можна служити Господеві і бути щасливими», – підкреслив Папа, відзначаючи, скільки болю та розчарування приносять «недосяжні стереотипи», які нам пробує нав’язувати ринок та різні групи впливу. Тож велике завдання полягає в тому, щоб «допомагати молоді відкривати задум, який Бог має для кожного». І ця фундація, взявши таке ім’я, за його словами, прийняла це завдання.

Кожна особа – унікальна

Як зауважив далі Наступник святого Петра, це завдання здійснюється, трудячись у першу чергу над тим, щоб «повернути сім’ї її первісне покликання в суспільстві», прикладом якого є батьки нашого героя. Наступним етапом є пропонувати юнакам і дівчатам «різні життєві дороги», подібно до етапів, через які проходить персонаж, навчаючись долати виклики, які ставить життя. «Також формуючи впевненість у тому, що кроки християнського героя не позначені тугою кар’єризму, а є відповіддю на покликання», – сказав Святіший Отець, наголосивши, що кар’єризм завдає чимало шкоди. Йдеться також про те, щоби «відважно стверджувати», що запрошення до дедалі відповідальніших доручень «повинно бути результатом досконалості в служінні, виконуваному до цього часу». Врешті, потрібно навчати молоді покоління, що «виконавши своє завдання», як герой блаженного Раймонда, який став Папою, «християнин повинен прагнути зустрічі з Господом, повністю посвячуючись богослужбі».

«Формувати, так, за допомогою актуальної, сучасної, гнучкої, педагогічної мови, з ретельним аналізом дійсності; але (в житті завжди є “але”) завжди пам’ятаючи, що ми формуємо повноцінних чоловіків і жінок, а не ілюзорні копії нездійсненних ідеалів», – підкреслив Святіший Отець.