Новини

Підсумки весняної пленарної зустрічі Папської Комісії захисту неповнолітніх

11 Березня, 2024
Завершення пілотного проекту щорічного звіту про політику захисту, затвердження загальних напрямних щодо здійснення захисту, поширення співпраці з місцевими Церквами та початок праці над питанням уразливих дорослих. Такими були головні теми весняної пленарної асамблеї Папської Комісії захисту неповнолітніх.

Ухваленням рішення представити Святішому Отцеві щорічний пілотний звіт про захисні політики та процедури в Церкві, як він того вимагав, у п’ятницю, 8 березня 2024 р., завершилася весняна пленарна асамблея Папської Комісії захисту неповнолітніх, що тривала від 4 березня. Під час зустрічі, як зазначається в комюніке за її підсумками, також було затверджено загальну схему напрямних щодо впровадження політики захисту.

Схема загальних напрямних

Згадана загальна схема, що буде опублікована найближчим часом, не лише включає принципи захисту на вищому рівні, яких очікується від усієї Церкви, але надає більше деталей у тому, що стосується «критеріїв» та «індикаторів», щоб пояснити, як ці принципи можуть впроваджуватися у місцевих Церквах. Після додаткового розгляду та оцінювання, Комісія готує остаточну версію для всіх регіонів, щоб визначити орієнтир, за яким Церква може оцінювати свої захисні здібності, визначати слабкі моменти та зрозуміти, що ще потрібно покращити для того, щоб бути безпечним і привітним місцем для дітей та вразливих дорослих, як також для постраждалих та їхніх родин. Напрямні теж служитимуть для оцінювання поступу на глобальному рівні, що за бажанням Папи повинен відображатися в щорічному звіті.

Річний звіт

Аналізові та оцінюванню пілотного Річного звіту була присвячена значна частина праці асамблеї. Він ґрунтується на досвіді перших десяти років комісії, яку Папа створив 2014 року, та оцінює стан впровадження процедур захисту на рівні тринадцятьох єпископських конференцій, які 2023 року здійснювали візит ad limina. Звіт надає оцінку тенденціям на регіональному рівні, вказуючи на сфери, які потребують покращення, а також надає рекомендації, як рухатися далі для досягнення цілей правди, справедливості, відшкодування та неповторення сексуального насильства над неповнолітніми та вразливими дорослими в Церкві в усьому світі. Комісія затвердила пілотний Річний звіт і найближчим часом представить його Папі.

Підтримка Церков з незначними ресурсами

Ще однією темою, що розглядалася під час пленарної зустрічі, був розвиток ініціативи «Memorare», яка стартувала 2022 року за підтримки Італійської єпископської конференції й полягає в тому, щоби надавати практичну допомогу тим Церквам, які з огляду на брак ресурсів мають труднощі з впровадженням процедур захисту та запобігання зловживанням і надання відповідної підтримки постраждалим. Йдеться, зокрема, про створення та поширення інформаційних каналів для постраждалих від сексуального насильства, про навчання церковного персоналу на всіх рівнях про те, як безпечно і компетентно супроводжувати постраждалих, їхні сім’ї та спільноти, а також як прозоро і відповідально реагувати на заяви про зловживання, про розбудову місцевих мереж захисту для підтримки культурно прийнятних механізмів протидії культурним чи соціальним бар’єрам, які стають на заваді подоланню зловживань та повідомленю про них, а також впровадження превентивних моделей.

Поглиблення поняття вразливості

Протягом десяти років, працюючи з постраждалими, комісія зібрала інформацію про те, що стосується концепції вразливості в Церкві. Особливу увагу було приділено становищу богопосвячених жінок та необхідності сприяння структурам запобігання в житті спільнот. Комісія дала добро на реалізацію пропозиції про створення дослідницької групи з метою вивчити реальність вразливих людей у контексті церковного служіння і те, як це впливає на зусилля захисту. Мета ініціативи – застосувавши міждисциплінарний підхід, надати конкретні рекомендації щодо того, як Церква могла б краще боротися зі злочинами, скоєними церковними служителями в різних душпастирських контекстах проти осіб, які вже не є неповнолітніми.

Джерело: vaticannews