Події

Не цифри, а непрості історії конкретних людей

22 Січня, 2020

 

Днями у Борисполі завершився чотириденний семінар для роботи з біженцями та потребуючими, який був організований у рамках проекту «MBB – Mission beyond borders» (Місія поза кордонами) від сестер-місіонерок Служниць Святого Духа (SSpS). У семінарі взяло участь шестеро учасниць: з Львівщини, Хмельницького, Києва, Борисполя та двоє волонтерок із Центру св. Мартіна, що у Фастові. Спеціально на цю зустріч в Україну приїхала Маґдалена Байєр з Мюнхену (Німеччина) – соціальний працівник, координатор волонтерських програм, яка поділилася своїм досвідом праці з потребуючими та разом із с. Світланою Мацюк SSpS провела багату на події та зустрічі програму семінару.


Основні права людини та життя без них, причини міграції, ситуація в Україні та Європі, якості доброго волонтера, труднощі добровільної праці, основні методи психогігієни – ці та інші питання у креативний спосіб були опрацьовані учасниками тренінгу.
17 січня волонтери відвідали Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) у Києві. Метою цієї міжнародної організації є забезпечення основних прав та добробуту біженців, гідних умов для тих, хто, втікаючи від війни та злиднів, змушений шукати прихистку в інших країнах, зокрема в Україні.


Зустріч, яка відбулася тут, нікого з присутніх не залишила байдужим. Троє молодих людей з Афганістану, Сомалі та Сирії розповіли про власний досвід приїзду в Україну, про життя в нових обставинах, про перешкоди на шляху до соціальної адаптації, освіти та досягнення фінансової незалежності. Цікаво, що ця коротка особиста зустріч із стала найкращим «унаочненням» даних щодо мігрантів у нашій країні. Адже важливо зрозуміти, що за статистикою ховаються не просто цифри, а життя та історії конкретних осіб. І найчастіше ці історії позначені болючими ранами війни, позбавлення основних людських прав, упередженого ставлення. Такі діалоги роблять людей чутливішими та уважнішими до інших.


Семінар у Борисполі став черговим етапом підготовки волонтерів. І хоча тренінг завершився, проте молодіжна програма для праці з біженцями в Україні та Європі «Місія поза кордонами», триває. Детальніше про неї можна довідатися на сторінці ssps.org.ua.