Події

НІЧНЕ ЧУВАННЯ МОЛОДІ ПРО СПРАВЖНЮ ЛЮБОВ У БЕРДИЧЕВІ

17 Лютого, 2020
У Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у ніч з 14 на 15 лютого відбулося нічне чування молоді присвячене темі справжньої любові.

Участь у чуванні взяли понад 160 учасників з Житомира, Києва, Луцька, Львова, Одеси, Полонного, Вінниці, Коростишева, Любара, Биківки, Хмільника та Першотравенська. До них приєдналась молоді з усіх парафій Бердичева та навколишніх сіл.

Організатором нічного чування виступив отець Юзеф Кухарчик OCD, а йому допомагали брати босі кармеліти, сестри-терезіянки, сестри-гоноратки та «Молодь Кармелю».


Розпочалося нічне чування з реєстрації. Далі було відкриття чудотворного образу Матері Божої під спів старовинного гімну «Flos Сarmeli»,  після молитви до Святого Духа та таємниці Розарію відбулася Літургія Слова та перша конференція отця Максиміліана Подвіки OCD на тему: «Єлизавета і Захарія. Любити – це вміти чекати». Після конференції своє свідчення до молоді скерувало подружжя Зої та Юрія, а також жест, під час якого молоді було запропоновано подумати та написати: чого очікуєш від Господа і на що чекаєш, коли думаєш про любов.


Далі відбулася адорація Пресвятих Дарів, під час якої учасники могли приступити до таїнства Сповіді. Нічне чування чудово прикрашали своїм музичним виконанням гурти з Бердичева та Києва разом з отцем Юзефом Кухарчиком OCD.


Опівночі відбулася Свята Меса, яку очолив та виголосив проповідь отець Сергій Каганович, вікарій парафії святої Варвари у Бердичеві, а йому співслужили священики, які прибули разом з молоддю на чування.


У проповіді отець Сергій Каганович закликав молодь навчитись любити та приймати себе.

«Проблема багатьох людей в тому, що вони не вміють любити передусім себе. Ми себе не любимо. Дуже часто кажуть, хочу мати найкращого чоловіка/жінку, але не люблять себе. Тому треба просити Бога, щоб навчитись любити себе та приймати себе, такими, якими ми є. Кожен з вас є різним, кожен з вас є прекрасним Божим сотворінням. Але на початку потрібно полюбити себе» – підкреслив проповідник.


Після завершення Святої Меси у залі Святої Терези відбулася трапеза, а також спілкування, знайомство та інтеграційні танці. Далі ніч чування продовжилася Літургією Слова та конференцією отця Юзефа Кухарчика OCD на тему «Марія та Йосиф. Любити – це давати свободу». Після конференції своє свідчення до молоді скерувало подружжя Володимира та Анни, а також черговий жест, де молоді було запропоновано замислитись над тим, що паралізує їх свободу.


Наступну конференцію на тему «Самарянка. Любити – це були вірним одному» виголосив отець Сергій Каганович, а свідченням поділилась сестра Зита Врона SCM. Наступним жестом була молитва дівчат за хлопців і хлопців за дівчат.


Останню конференцію на тему «Ананія і Сафіра. Любити – це вміти ділитися з іншими» скерувала до присутніх сестра Боніфація Сліжевська CST. А своїм свідченням з учасниками чування поділилось подружжя Віталія та Світлани. Останнім жестом був заклик до молоді скласти пожертву на спорудження у санктуарії в Бердичеві місця, де зберігатимуться мощі святого подружжя Зелі та Людвіка Мартен, батьків святої Терези від Дитятка Ісус, Вчителя Церкви.


Завершилося нічне чування співом на честь Матері Божої, закриттям ікони, благословенням та спільним фото.

Своїми враженням поділились учасники чування:

«Ніч з 14 по 15 лютого я провів у костелі. Темою ночі чування була справжня любов, для молоді особливо цікава і достойна для тлумачення. е була чудова ніч, я не жалію, що проміняв свій сон на настільки атмосферну “гулянку з Богом і присутніми”. Багато-багато знайомств, хоч імена я швидко забував, все ж декілька залишись в моїй пам’яті. Усі люди самі йшли на контакт, спілкувались, жартували і діяли. Танці в парах, співи хором, спілкування, конференція і молитва – все це є складовою нічного чування. Бажаю кожному, хоч раз в житті пережити такі емоції замість швидкого і нудного сну» – Ілля Чернов, м. Бердичів, парафія святої Варвари.

«Кожен з нас у якийсь спосіб поранений і носить у собі цей поранений образ любові. Вона зранена відносинами з родичами, друзями чи коханими людьми. Така ніч молитви стала доброю нагодою віддати усе це Господу, Який є невичерпним джерелом любові. Лише черпаючи з цього джерела можемо зцілювати завдані рани і наповнюватись справжньою любов’ю. Ніч це важкий час для молитви, але з іншого боку ти маєш достатньо часу щоб побути з Богом, не мусиш нікуди бігти, тому просто перебуваєш у спілкуванні з Ним. Через слухання Слова Божого, конференції та свідчення подружжя з різним “стажем” Господь промовляв до мене, навчав та зцілював завдані рани. У моменти нашої відповіді на почуте, можна було все віддати Богу, адже лише Він є лікарем душі. Після Євхаристії ми також мали змогу познайомитись та повеселитись. Дякую Богу за всі благодаті, які Він щедро впливав на кожного учасника. Дякую організаторам, що відповіли на Боже натхнення. Дякую кожному, хто був присутній за відважність та відкритість, адже без нас не було б цієї шаленої атмосфери. Нехай Бог благословить кожного з нас та наповнює своєю любов’ю, аби ми ділилися нею з усіма навколо» – Ірина, Львів.

«Ніч чування про справжню любов на нас вплинула дуже позитивно! Всі лишились задоволені, гарно організована програма, цікаві конференції, цікаві люди, нові знайомства. Найбільше вразило свідчення сімейних пар, які прожили в шлюбі досить довго. Влучно підібрані історії з Євангелії, які дали можливість задуматись про майбутній життєвий вибір. Інтеграційні танці подарували можливість ближче познайомитися з молоддю, яка прибула з інших областей та міст. Дякуємо організаторам за запрошення! Наступного разу приїдемо більшою групою! Дякуємо! Божого Благословення!» – молодь Молодіжного центру Дон Боско та о. Роман Циганюк SDB, Коростишів.

Максим Железницький

https://kmc.media/2020/02/17/nichne-chuvannya-molodi-pro-spravzhniu-lyubov-u-berdychevi.html?fbclid=IwAR0cQOAwbffbtqYl7ZRK9VNQfLCi3ToSqGqn9DzM5gLJuvojLppgL3ji0WQ