Події

«Magnificat» із Мурафи – новий чемпіон з футболу Кам’янець-Подільської дієцезії

26 Липня, 2018

У Кам’янець-Подільській дієцезії вже сім років як існує Спортивне Душпастирство, яке організовує різні спортивні турніри з футболу та волейболу для хлопців та дівчат. Однак найважливішою подією року завжди є Дієцезіальний чемпіонат з футболу серед хлопців, який відбувається між двома великими урочистостями – Матері Божої Летичівської та Матері Божої Бердичівської.

Цьогоріч, 14 липня, у м. Хмельницькому у чемпіонаті взяло участь 12 парафіяльних команд:

1. ВДС, Вища Духовна Семінарія Святого Духа (м. Городок)
  2. Cristeros, парафія св. Флоріана (м. Шаргород)
  3. Давид, парафія Пресвятого Серця Ісуса (с. Маниківці)
  4. Catedra, парафія свв. Апостолів Петра і Павла (м. Кам’янець-Подільський)
  5. Magnificat, парафія Непорочного Зачаття ПДМ (с. Мурафа)
  6. Кайрос, парафія Непорочного Зачаття ПДМ (с. Писарівка)
  7. Архангели, парафія св. Архангела Михаїла (м. Дунаївці)
  8. Concordia, парафія Матері Божої Скорботної (смт. Стрижавка)
  9. Camino, парафія св. Анни (м. Хмельницький)
  10. Сіон, парафія Христа Царя Всесвіту (м. Хмельницький)
  11. Agema Dei, парафія св. Олексія (м. Жмеринка)
  12. Гедеон, парафія Пресвятого Серця Ісуса (м. Красилів)

Сам чемпіонат розпочався найважливішою подією дня – Святою Месою, яку очолив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц.

Після групових матчів учасники молилися Вінець до Божого Милосердя про мир в нашій державі і завершення війни. Далі відбулися матчі чвертьфіналу.  Результати наступні:

Кайрос 1-7 Catedra

Camino 1-2 Давид

Cristeros 1-2 Архангели

Concordia 1-3 Magnificat

У першому півфіналі зіграли «Catedra» і «Давид». Перемогла команда «Catedra» з рахунком 3-0. Можливо причиною стало те, що гравці з команди «Catedra» були більш молодші, що і допомогло їм грати у другому таймі з такими самими швидкостями, що і в першому.

Другий півфінал напевно був трішки цікавіший, адже тут грали переможець та віце-переможець минулорічного чемпіонату. Для команди «Magnificat» це був гарний шанс доказати, що вони кращі, адже в тому році вони програли в «Архангелів» в серії післяматчевих пенальті. Але хлопці з Дунаєвець не збиралися так просто віддавати путівку у фінал. В першому таймі «Архангели» забили перші і здавалося, що рахунок так і залишиться до кінця матчу. Але знаючи бійцівський дух мурафських хлопців, які вміють терпіти до кінця, не можна було їх недооцінювати. І ось за п’ять хвилин до фінального свистка вони зрівняли рахунок. Основний час матчу закінчився з рахунком 1-1. Далі серія пенальті. Все як в попередньому році у фіналі. Навіть ті самі воротарі, але у фінал могла пройти лише одна команда, де вже їх очікував перший фіналіст – команда «Catedra». Всі удари були влучними і лише один удар воротар команди «Magnificat» зміг спіймати. Все! Мурафські хлопці у фіналі, а «Архангели» розіграють з «Давидом» матч за ІІІ місце.

Матч за третє місце між «Архангелами» та «Давидом». Виграла команда «Архангели» із рахунком 4:2, в якої можливо було трохи більше досвіду в таких відповідальних матчах.

Чемпіонат закінчився нагородженням усіх команд на футбольних майданчиках. Результати Дієцезіального чемпіонату з футболу наступні:

І місце – «Magnificat» (с. Мурафа)

ІІ місце – «Catedra» (м. Кам’янець-Подільський)

ІІІ місце – «Архангели» (м. Дунаївці)

Кращим гравцем чемпіонату став Заковоротний Олександр із команди «Catedra», кращим бомбардиром – Головко Юрій із «Кайросу», а найкращим воротарем чемпіонату був обраний Оріховський Олександр із команди «Magnificat». Нагороду отримали також вболівальниці із команди «Catedra», які активно підтримували свої хлопців на турнірі.

Запрошуємо команди на наступні турніри, які організовує Спортивне Душпастирство Кам’янець-Подільської дієцезії. Буде вас раді бачити і бажаємо вам перемог не лише на футбольному полі, але передусім на полі Божого Царства.

Текст: о. Олександр Бурмістров