Новини

Лісабон: Свята Меса з нагоди відкриття Світових Днів Молоді

03 Серпня, 2023
Лісабонський Патріарх кардинал Мануел Клементе привітав юнаків і дівчат, які з річних частин світу прибули до португальської столиці на зустріч між собою та з Папою Франциском.

Наше життя – це дорога, на якій кожен день є почерговим етапом, і на цій дорозі зустрічаємо інших та подивляємо світ. Думками про те, коментуючи євангельську розповідь про те, як Діва Марія після Благовіщення з поспіхом вирушила в дорогу до Єлизавети, поділився кардинал Мануел Жозе Макаріо до Нашіменто Клементе, Лісабонський Патріарх, проповідуючи під час Святої Меси з нагоди початку Світових Днів Молоді. Як той, хто приймає гостей, ієрарх очолив Євхаристійне богослужіння в парку Едуарда VII ввечері, 1 серпня 2023 р., напередодні приїзду Святішого Отця, який офіційно до учасників СДМ приєднається у четвер ввечері.

Під час Святої Меси співслужили кардинали з різних частин світу та кількасот єпископів, як також численні священики, що прибули з молодіжними групами. На спеціальному підвищенні були виставлені символи СДМ, які юнакам і дівчатам подарував засновник святий Іван Павло ІІ – дерев’яний хрест та копія ікони Пресвятої Богородиці Salus Populi Romani. На богослужінні був присутній Президент Португалії Марсело Ребело де Соза.

В дорозі назустріч реальному світові

Роздумуючи під час проповіді над темою цьогорічної зустрічі молоді, що звучить: «Марія встала та пішла поспішаючи», Лісабонський Патріарх звернув увагу на те, що коли Марія пустилася в дорогу, вона була такою ж молодою, як і учасники СДМ. За його словами, на реальній дорозі нас може стримувати «віртуальна подоба світу на вибір, доступного перед екраном і залежного від одного клацання мишкою, яке може переносити в інший світ». Віртуальний світ спонукає нас сидіти «перед пристроєм, який з легкістю користується нами, в той час як ми думаємо, що це ми ним користуємось». Натомість «реальність – це подорож, зустріч з іншими людьми і світом таким, яким він є, щоб милуватися ним і робити його кращим». «Ми живемо медійними засобами і вже не знаємо, як жити інакше. Покладаймося на допомогу цих інструментів, але не відмовляймося від самостійної ходи, від безпосереднього контакту з реальністю, яка нас торкається», – закликав кардинал Клементе, підкреслюючи, що ніщо не може замінити цієї особистої та спільної подорожі.

Поспіх і нетерпеливість

Далі проповідник нагадав, що Марія з поспіхом пішла в гірську місцевість, несучи в Собі Ісуса, «Бога-з-Нами», щоби принести Його Єлизаветі. Молодим учасникам СДМ знайомий цей поспіх, з яким інші вийшли їм назустріч, щоби принести їм Ісуса та широкі горизонти й життя в повноті. Але поспіх, за словами Папи Франциска, не означає нетерпеливість, яка стосується того, чого ми не маємо і чого бажаємо. Поспіх же означає ділитися тим, що вже керує нами. У цьому контексті кардинал Клементе навів слова з Першого Послання святого Петра про обґрунтування надії, яка є в нас, що потрібно робити з лагідністю та пошаною. «Будьте саме такими, з отим поспіхом без нетерпеливості, як той, хто ділиться тим, що має», – закликав він юнаків і дівчат, зауваживши, що коли Марія ввійшла в дім Захарії, то привітала Єлизавету. Він зазначив, що молоді учасники СДМ також звертаються один до одного зі щирим і радісним привітанням. За його словами, кожна наша зустріч повинна відкриватися таким щирим привітанням, в якому ми говоримо слова щирого вітання та справжнього взаємообміну.

Світові Дні Молоді в Лісабоні відбуватимуться до 6 серпня, коли Папа Франциск очолить заключну Святу Месу та буде оголошено про місце наступної такої зустрічі.

Джерело: vaticannews.va