Новини

Комюніке засідання Комісії у справах молоді Київсько-Житомирської дієцезії та деканальних душпастирів молоді 19.02. 2024 м. Коростишів

21 Лютого, 2024

19 лютого 2024 року в м. Коростишеві у Молодіжному Центрі «Дон Боско» відбулася зустріч Комісії у справах молоді Київсько-Житомирської дієцезії та деканальних душпастирів молоді. На зустрічі були присутні: єпископ-ординарій  – Віталій Кривицький, голова комісії – о. Міхал Воцял SDB,  члени Комісії – о. Вальдемар Павелець SAC, с. Анна Заінчковська FMA, с. Ольга Станіславенко CSFN, представники молоді – Богдан Грунь, Кирило Пашківський, Єлизавета Лісова, Дарія Марківська та деканальні душпастирі молоді – о. Андрій Педай (деканат Київ-Схід), о. Лукас Пероззі Жорже (деканат Київ-Захід), о. Валерій Дубина SAC (Житомирський деканат), о. Марек Рудзь (Білоцерківський деканат), о. Мар’ян Куц SDB (Радомишльський деканат), о. Сергій Плугарь (Романівський деканат), о. Андрій Олейник (Бараніфвський деканат), о. Віктор Приходько (Звягельський деканат).

Голова Комісії  – о. Міхал Воцял представив фінансовий звіт за період вересень-лютий 2023-2024 р. Секретаріат представив звіт про діяльність Комісії за вказаний період. Кожен з присутніх душпастирів звітував про проведену працю з молоддю в деканатах, про деканальні дні молоді, різноманітні заходи, також була наведена  статистика стану молодіжного душпастирства кожного деканату. За даними статистики найбільш чисельні деканати за кількістю молоді – Баранівський, Київ-Схід, Київ-Захід, Житомирський, Радомишльський, найменш чисельні – Черкаський, Чернігівський. Найбільш популярні заходи для молоді – катехизи, дні зосередження, деканальні дні молоді, виїзди з молоддю на реколекції та відпочинок, участь у дієцезіальних молодіжних заходах.

На засіданні відповідальними членами Комісії були представлені програми дієцезіальних заходів для молоді на 2024 рік та винесені на обговорення організаційні моменти їх підготовки та проведення. Це – День Дитини, День Підлітка, День Молоді, футбольний турнір «Кубок єпископа», дієцезіальні зустрічі та паломництво міністрантів, а також нові заходи  – Біблійна Олімпіада та реколекції для тих, хто готується до Таїнства Миропомазання.

Також учасники мали формаційну частину –  конференцію на тему: «Сон Джованні Боско: мріяти про молодь»,  яку виголосила с. Наталія Вакулішина FMA та взяли участь у практичній роботі  – через які інструменти сьогодні душпастирям знайти ключ до серця молоді.

Члени Комісії та душпастирі молоді опрацювали певні пункти Стратегії дієцезіальної Комісії у справах молоді, що була розроблена у червні 2023 року і затверджена єпископом. Також голова Комісії представив для всіх новий проект Комісії у справах молоді РКЦ – «Телефон Довіри» для молоді, яка перебуває у кризових ситуаціях, який вже розпочався.

Наступна зустріч дієцезіальної Комісії у справах молоді та деканальних душпастирів молоді запланована на жовтень 2024 рік.