Новини

Комісія душпастирства молоді: запуск телефонної лінії довіри

25 Листопада, 2023

У п’ятницю, 24 листопада, під час засідання Конференції єпископів України повідомлено про початок нового церковного проєкту, що має на меті надати психологічну підтримку та необхідну допомогу постраждалим від насильства, особливо дітям та молоді.

Комісія душпастирства молоді, що діє при єпископаті України, від 2020 року у своїй діяльності приділяє велику увагу справі захисту неповнолітніх: призначено відповідальних делегатів у кожній дієцезії та опрацьовується відповідна документація.

Заступник голови комісії о. Міхал Воцял SDB зазначив, що увага Церкви надалі зосереджена на захисті неповнолітніх, оскільки через війну в Україні зростає рівень різного насилля, серед якого також сексуальне. Комісія побачила, що найбільш незахищеними тут виступають неповнолітні.

Разом із організацією «Реновабіс» вдалося опрацювати проєкт психологічної підтримки дітей та молоді, що також збільшить у Церкві прозорість у питаннях охорони неповнолітніх. «Один із проєктів, який реалізуємо у цьому напрямку, це телефонна лінія довіри. Вона призначена для всіх, не лише для неповнолітніх. Сюди можуть звертатися усі, хто зазнав насильства, зокрема сексуального. Хочемо, щоби цей проєкт допомагав у першу чергу в структурах РКЦ в Україні як знак того, що Церква стоїть на стороні найбільш незахищених – дітей та молоді, яких кривдять», – заначив о. Воцял.

 

Катерина та Алла, які обслуговують лінію довіри мають психологічну освіту та розуміння того, чим є Церква. Той, хто звертається за допомогою має змогу отримати консультацію з питань, що пов’язані з проблемою насилля та за потреби – переадресуються до відповідних делегатів у справі захисту неповнолітніх.

Телефонна лінія довіри діє за номером: 098 667 50 47.

Нагадуємо, у 2014 році Святіший Отець створив Папську комісію з питань захисту неповнолітніх, що покликана зробити все можливе для протидії насильству щодо неповнолітніх у Католицькій Церкві. Кожна дієцезія РКЦ в Україні визначила відповідального у справі захисту неповнолітніх. Із основними положеннями щодо захисту неповнолітніх можна ознайомитись на сторінці Комісії душпастирства молоді.

Джерело: РКЦ в Україні