Новини

Голова Конференції єпископів України: навернення допоможе нам відчути нову надію

21 Лютого, 2024

Звернення голови Конференції римсько-католицьких єпископів України єпископа Віталія Скомаровського з нагоди других роковин повномасштабної війни в Україні.

Улюблені у Христі!

Цього року 24 лютого ми входимо у другу річницю повномасштабного вторгнення та у десяту річницю російсько-української війни. Наші очікування на швидке припинення російської агресії не втілились у життя, наша Батьківщина далі несе тягар війни, а багато хто з українців оплакують смерть своїх найближчих та чекають хоча б якоїсь звістки від полонених чи зниклих безвісти.

Час Великого Посту, який зараз переживаємо нагадує нам про потребу повернення до нашого Бога, Бога любові та Бога свободи. Чим більше ми у своєму житті зробимо простору для Божої благодаті, тим меншою буде територія гріха, який породжує багато бід та сіє смерть. Заохочую тих, хто давно не сповідався, зробити ревізію свого життя та примиритись із Богом та ближніми.

Дорогі брати і сестри, заохочую себе і вас до того, щоби 24 лютого пережити у глибшій молитві та пості, щоби найперше відкрити тугу за Богом, пережити зустріч із Ним. Нехай цей день стане черговим кроком на дорозі повернення в обійми Люблячого Отця, який знає наші серця, чує наші молитви і Його серце стискається, коли Він бачить наші сльози та страждання.

Затримаймося у молитві, щоби прийняти Боже Слово і зупинімося, як самарянин, поруч із страждаючим ближнім. Переживаймо цей час в справах милосердя.

Наскільки ми цей час переживемо у дусі навернення, настільки ми відчуємо нову надію, яку приносить Христос. Попри те, що нас бомбардують різні ідеології, маніпулятивні та невтішні новини, вслухаймося у Боже Слово та вдивляймося в Ісуса Христа! Дорога Великого Посту веде через біль та страждання, однак вона завжди веде до нового світанку – до Воскресіння.

На час навернення та зростання у Божій благодаті нехай благословить вас Бог Всемогутній, Отець, + і Син, і Святий Дух!

Голова Конференції римсько-католицьких єпископів України

Ординарій Луцький 

Єпископ Віталій Скомаровський 

21 лютого 2024 року

Джерело: РКЦ в Україні