Новини

Фільм «Вірити» претендує на Національну Кінопремію

20 Травня, 2023

Художній фільм «Вірити» увійшов у список номінантів на отримання Шостої Національної Кінопремії. Результати голосування будуть відомі у липні цього року. 

У 2021 році у прокат вийшов художній фільм виробництва EWTN Україна та Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної, що представляє тоталітарну систему СРСР, яка переслідувала за віру в Бога. На прикладі життя окремих людей бачимо, як функціонувала репресивна система, яка намагалась зламати мораль, віру народу. Однак католики залишались вірними Христу, навіть іноді ціною власного життя.

 

«Наша команда дуже ретельно та відповідально трудилась над цим фільмом. Ми намагалися максимально точно відтворити атмосферу того часу. Також нашим завданням було вміло передати характери та прагнення віруючих людей, а також тих, хто переслідував свободу та віру християн. Цей фільм у історичній перспективі, в якій живемо, не втратив актуальності. Тому що як колись, так і зараз люди борються за фундаментальні цінності: гідність та свободу», – розповів режисер фільму Артем Шемет.

 

Національна Кінопремія – єдина в Україні премія в галузі кіно, що створена з метою популяризації національного кінематографа та видатних досягнень особистостей, які сумлінно працюють над створенням вітчизняних фільмів. Переможців визначають члени Української кіноакадемії. Головним символом Національної Кінопремії обрана статуетка Золота Дзиґа, що втілює у собі стрімкість, невпинний розвиток та нескінченність.

 

 

У конкурсі Шостої Кінопремії візьмуть участь 55 фільмів: 10 повнометражних ігрових, 11 документальних, 22 короткометражних, 8 анімаційних фільми та 4 серіали.

Джерело: rkc.org.ua