Новини

ДУШПАСТИРСТВО МОЛОДІ У КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ ДІЄЦЕЗІЇ Інтерв’ю з дієцезіальним душпастирем Кам’янець-Подільської дієцезії о. Миколою Бистрицьким

02 Грудня, 2020

Інтервю з дієцезіальним душпастирем КамянецьПодільської дієцезії о. Миколою Бистрицьким

  1. Які стратегічні цілі Вашого служіння як дієцезіального душпастиря молоді?

Слово “статегічні” здається мені занадто пафосним щодо моєї праці. Я просто намагаюся бути з молоддю і показувати їй Церкву, яка є близько до її потреб. Якщо ж говорити про якісь далекі перспективи, які я хочу осягнути у цьому служінні – це єдність молодих людей в одну велику спільноту християнської молоді. Бо саме у спільноті ми пізнаємо наше покликання, відкриваємо таланти, вчимося служити, досвідчуємо добра від інших людей.

  1. Що вдалося зробити у молодіжному душпастирстві дієцезії за час Вашого служіння?

Я недавно у цій сфері, з травня 2019 р, тому рано говорити про якісь здобутки, але можу виділити деякі напрямки, в яких вдалося щось зробити. Можу сказати про створення активних сторінок у YouTube, Instagram, Telegram, на яких регулярно виходять відеоролики з християнським контентом, такі як “Мудрість пустелі” чи «ДДМ НеДіля». Тут же ми провели адвентові та великопісні реколекції з щоденним коментарями до Літургії Слова. Також на цих каналах щоденно викладаємо мотиваційні світлини, добру музику, флешмоби, наприклад, біблійний карантин, коли у спільноті онлайн щоденно читаємо по черзі псалми, слухаємо коментар дияконів нашої дієцезії Едуарда Василенко і Валерія Гідзіля та ділимося тим, що нас торкнулося. Також ведемо активний Telegram-чат, де одночасно можуть спілкуватися понад 100 осіб. Згодом плодом такого спілкування стали реколекції в Китайгороді та Дієцезіальний день молоді 2020. Але основним здобутком своєї праці вважаю молодь, яка гуртується, хоче робити добрі речі, керуючись християнськими принципами.

  1. Чим найбільше пишається?

Слово «пишаюся» – занадто голосно звучить, тому поки не беруся навіть сам для себе на нього відповідати, але дуже радий, що вдалося зробити Дієцезіальний день молоді 2020. Незважаючи на важкий час, Бог дуже нас благословив при його підготовці, тому я задоволений, що ми не злякалися і все ж його зробили.

  1. Охарактерезуйте “Вашу” молодь, з якою Ви працюєте?

Думаю молодь можна охарактеризувати тільки одним словом – МОЛОДЬ. Вони всі абсолютно різні і цим прекрасні. Тому дозвольте просто тут сказати, що вони дійсно молодь і якось тим ніби все і сказано.

  1. Хто займається душпастирство молоді у Вашій дієцезії, хто з Вами співпрацює, хто Ваша команда?

В нашій дієцезії працює така схема, що в кожні парафії є священик який в ній за молодь відповідає. І на мою думку саме ці священики і роблять найбільшу роботу, якщо ідеться про тих хто справді працює з молоддю. Якщо ж говорити про нашу команду ДДМ то це звісно група молоді яка на волонтерських засадах виконує різні обов’язки в душпастирстві, також це активісти які час від часу допомагають коли виникають якісь потреби. І знову ж таки ті самі священики які працюють в парафіях і відкликаються на різні пропозиції душпастирства.

  1. З якими труднощами стикаєтесь у своєму служінні?

Ой… Труднощі бувають дуже різноманітні… Часом то банальна лінь, часом втома, часом матеріальні проблеми, часом нерозуміння потреб молоді. Відверто кажучи, труднощі товаришують кожен день. На щастя поки вдається їх долати. І вірю, що якщо то справді Божа справа, так буде і далі!

  1. Який задум мрієте втілити у душпастирстві молоді Вашої дієцезії (якого ще немає у стратегічному плані)?

Створення осередку для молоді, де б вони почуватися як вдома і могли задовольнити потребу у тиші та духовному відпочинку. Ми вже реалізовуємо цей задум, на це отримали будинок у м. Бар. Сподіваємося, що цей молодіжний центр, який назвемо “Хата” почне працювати з грудня цього року.

В цей дім молодь зможе приїхати і пожити, коли їй важко у своєму середовищі, щоб відпочити, подумати, усамітнитись, попрацювати. Прагнемо, щоб молоді люди приїжджали сюди, як до себе додому.  А по вихідним плануємо проводити тут реколекції, дні зосередження, особливо реколекції в тиші, біблійні школи.

Вже плануємо тут святкування Нового Року, а також Різдва для молоді, яка не має з ким святкувати вдома. Між іншим цей будинок стане базою для створення наших відеороликів та інших поточних справ.

Facebook: https://www.facebook.com/den.molodi

Instagram: https://www.instagram.com/denmolodikp...

Telegram: https://t.me/ddmkp

 

Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ