Новини

Діяльність Церкви для того, аби гарантувати безпеку неповнолітніх

27 Квітня, 2021
У центрі уваги 15-ї Пленарної Асамблеї Папської комісії з питань захисту неповнолітніх була підтримка діяльності місцевих Церков у сфері захисту та підбиття підсумків діяльності протягом останніх чотирьох місяців.

 

Від 19 до 22 квітня 2021 відбулася 15-а Пленарна Асамблея Папської комісії з питань захисту неповнолітніх. Учасники асамблеї, що проводилася в режимі онлайн, обговорювали діяльність комісії в різних країнах, що включає навчальні заходи, публікації книг та інші широкомасштабні заходи. Зокрема, мова йшла про публікацію актів семінару, проведеного Комісією у 2019 році на тему «Рівновага між конфіденційністю, прозорістю та підзвітністю в канонічних кримінальних процесах». Ці матеріали були перекладі італійською, англійською та іспанською мовами (невдовзі буде доступний переклад польською) і вже стали навчальною дисципліною на одному з курсів, які пропонує «Центр захисту неповнолітніх» у Мексиці.

Перший квартал 2021

У перші чотири місяці 2021 року Комісія у справах захисту неповнолітніх провела три важливі заходи: онлайн-курс на тему «Безпечне оточення в богопосвяченому житті» для вищих настоятельок згромаджень та їхніх делегаток; триденну конференцію для релігійних лідерів у Бразилії, що мала тему «Зцілити наші власні рани» та була проведена спільно з місцевим єпископатом; та Міжнародний симпозіум «Віра і розквіт: стратегії для запобігання і зцілення від наслідків сексуального зловживання щодо дітей», що відбувся від 8 до 10 квітня 2021 року.

Майбутні проекти

Комісія також розглянула плани на найближче майбутнє. На червень запланований академічний форум, присвячений жертвам зловживання та їхнім родинам, що походять з різних культурних контекстів. У вересні Комісія у справах захисту неповнолітніх планує провести захід у Варшаві, під час якого польські єпископи та представники Церков Центральної та Східної Європи обговорюватимуть питання запобігання зловживанням та формування.

Співпраця з дикастеріями

Учасники Пленарної Асамблеї вказали на постійний та конструктивний діалог з різними ватиканськими відомствами та підтвердили своє зобов’язання сприяти припиненню лиха визискування дітей також і в інтернеті. У лютому було відкрито новий веб-портал Комісії англійською мовою, ww.tutelaminorum.org, та платформу @TutelaMinorum, яка зареєструвала численні звернення. Версія іспанською та італійською мовами очікується наприкінці весни.

Світлана Духович – Ватикан

 Vatican News