Новини

47 новорічна зустріч молоді, яку організовує спільнота з Тезе, відбудеться у Таллінні

02 Січня, 2024

Про місце 47-го новорічного Паломництва довіри настоятель спільноти брат Метью повідомив під час вечірньої молитви в рамках зустрічі, що відбувалася в столиці Словенії.

Джерело: Ватикан

Від 28 до 31 грудня 2023 р. в столиці Словенії місті Любляні відбувалася 46-а новорічна Європейська зустрічі молоді, організована екуменічною спільнотою з Тезе. Під час вечірньої молитви в суботу, 30 грудня 2023 р., настоятель спільноти брат Метью оголосив про місце проведення наступної такої зустрічі: від 28 грудня 2024 року до 1 січня 2025 року юнаків і дівчат різних конфесій з усіх куточків європейського континенту прийматиме столиця Естонії місто Таллінн.

Підтримка надії під знаком гостинності

Як зазначається у повідомленні спільноти, присвяченому оголошенню про місце проведення 47-ї Європейської зустрічі молоді, Балтійське море, розташоване між Скандинавію, країнами Балтії, Польщею, Німеччиною та Росією, є перехрестям народів північної Європи. «З початком війни в Україні особливо зросла тривога. Зустріч молодих європейців з різних країн, щоб молитися, медитувати та спілкуватися допоможе висловити прагнення молодих європейців відбудовувати континент як спільний дім з мирним майбутнім», – читаємо на сайті спільноти. Там також зазначається, що Естонія прийняла після початку широкомасштабного російського вторгнення понад 65 тисяч біженців з України. Для країни, що має населення всього 1,4 мільйона мешканців, це стало найвищим відсотковим показником щодо кількості українських біженців серед країн Європейського Союзу.

Свідчення Христа в нерелігійному суспільстві

Естонія була одним з останніх куточків Європи, який був християнізований у XII столітті. Після того, як Естонія приєдналася до Реформації в XVI столітті, сьогодні місцева культура вкорінена в лютеранських, а з XIX століття також і в православних традиціях. Сьогодні в Естонії 80% молодих людей стверджують, що не належать до жодної релігії. 70% молодих дорослих естонців кажуть, що ніколи не моляться. Участь у зустрічі в Таллінні стане можливістю шукати воскреслого Христа і свідчити про Нього.

Ініціатива, що збирає десятки тисяч юнаків і дівчат

Починаючи від 1978 року, екуменічна спільнота з Тезе збирає молодь на зустріч нового року в якомусь європейському місті. На деякі зустрічі збиралися до 100 тисяч юнаків і дівчат. Активними учасниками протягом останніх років завжди була також українська молодь. Досі такі зустрічі відбувалися у 30 містах 15 країн континенту, найбільше – 5 разів – у Парижі.

Стосунки між спільнотою Тезе та естонськими християнами сягають 1970-х років, коли фінська поетеса Анна-Майя Райттіла-Ніємінен відвідувала естонських християн та інформувала їх про те, що відбувається в Тезе. Молоді естонці почали регулярно відвідувати Тезе і брати участь у європейських зустрічах від 1989 року.