СДМ в Панамі в 2019 році
Серце, стилізоване у формі літери «М», яке складається із зображення Панамського каналу, як символу паломницького шляху, який відкриває в Пречистій Діві Марії посередницю для зустрічі з Ісусом, контури самої країни, паломницький хрест зліва та силует Богородиці, супроводжений п’ятьма білими точками, як знаками корони, якою Вона увінчана та паломників з п’яти континентів.
Усе це – в кольорах прапору країни-організатора. Такою є емблема Всесвітнього Дня Молоді в Панамі, що відбудеться 22-27 січня 2019 року.
Презентація логотипу відбулася у неділю, 14 травня 2017 року, в рамках святкувань, приурочених прибуттю до країни паломницького хреста СДМ. Переможницею конкурсу проектів стала Амбар Кальво, двадцятирічна студентка архітектури Панамського університету. Емблему обрано з-поміж 103 пропозиції, надісланих до Виконавчого комітету СДМ та ватиканської Дикастерії в справах мирян, родини й захисту життя. Дівчина пояснила, що хотіла зобразити в цій композиції «ніжність і довіру Марії», виявлені в ту мить, коли Вона промовила: «Нехай зі Мною станеться за Твоєю волею».
Під час презентації логотипу архієпископ Панами Хосе Домінґо Улльоа Мендієта зазначив, що вражений талантами, виявленими молодими панамцями, й зокрема, Амбар, яка зуміла «відобразити послання, яке ми прагнемо надіслати молоді світу, малий розмір нашої країни та велич нашого серця, відкритого для всіх без виключення рукою Пречистої Діви Марії, сміливої дівчини, активної та великодушної, спроможної відповісти “Так” на Боже покликання».
«Молоді люди, – додав ієрарх – це запас моралі та людяності наших суспільств та самої ж Церкви, вони здатна повністю й позитивно перемінити їх, заризикувавши за прикладом юної Марії з Назарету, якщо ми лишень будемо здатними навчити їх любити так, як нас полюбив Ісус».
Патрони ВДМ 2019. Серед них Святий Ян Боско і блаженна с. Марія Ромеро Менесес.
Слід знати, що «самим коханим і добре відомим в Панамі є Дон Боско», чиє свято, 31 січня, національне свято.
Серед святих патронів також Санкт Джон Пол II, Св. Хуан Дієго Каотлатотзін, Св. Мартін-де-Поррес, Св. Роза Ліми, блаженний мученик архієпископ Оскар Арнулфо Ромеро і Св. Хосе Санчес дель Ріо.
Гімн Дня Молоді в Панама 2019
Чим є Світові Дні молоді?
Світові Дні Молоді – це міжнародна зустріч молодих людей всього світу, які разом зі своїми катехитами, священиками, єпископами і Папою Римським збираються в одному місці, щоби сповідувати віру в Ісуса Христа.
«Світові Дні Молоді – це вияв постійного піклування Церкви про молодих людей. Саме тому Церква, об’єднана навколо Наступника Петра, повинна щораз більше в усьому світі звертати увагу на молодь, виходячи назустріч їх очікуванням, вказуючи їм на певність, якою є Христос, правду, якою є Христос, і любов, якою є Христос».
(Святий Іван Павло ІІ, Слово до Колегії Кардиналів, 20 грудня 1985 р.)
Хто є їх автором?
Засновник і перший господар цих Днів був Іван Павло II, який зібрав молодих в Римі (1984, 1985, 2000), Буенос-Айресі (1987), Сантьяго-де-Компостелі (1989), Ченстохові (1991), Денвері (1993), Манілі (1995), Парижі (1997) і Торонто (2002).
CДМ – Папа і Молодь. Разом.
Після смерті Папи Римського Івана Павла II діалог Церкви з молоддю продовжує великий прихильник Світових Днів Молоді Папа Бенедикт XVI, який очолював зустрічі послідовно в Кельні (2005), Сіднеї (2008) і Мадриді (2011). Завдяки служінню Бенедикта XVI, молодь постійно проголошувала Христа і поклонялася Йому в Пресвятих Дарах, а Церква могла бачити своє молоде і веселе обличчя, так необхідне сучасному світові.
У липні 2013 року (Ріо-де-Жанейро), молодь зустрілася з Папою Франциском. Саме він повідомив, що наступна зустріч молоді всього світу відбудеться в 2016 році в Кракові, в Польщі.
Установлення дати CДМ
Дату створення Світового Дня Молоді прийнято вважати 20 грудня 1985 року, коли Іван Павло II під час Різдвяної зустрічі з кардиналами і співробітниками Римської Курії висловив бажання, щоби кожного року на Вербну неділю проводився Світовий День Молоді в дієцезіях, а кожен другий або третій рік – в визначеному ним місці на рівні міжнародної зустрічі.
Знаки СДМ: Хрест та Ікона
Зустрічі супроводжують два спеціальних символи, подаровані Іваном Павлом II – Хрест і Ікона Божої Матері Salus Populi Romani. Ці знаки є присутніми з молоддю не тільки під час СДМ, але постійно подорожують по всьому світу, збираючи навколо себе щодня в молитві і поклонінні сотні або навіть тисячі молодих людей.
СДМ – зустрічі за темою
Кожен СДМ вимагає хорошої підготовки з точки зору змісту, над яким роздумуватиме молодь, згуртовуючись протягом кількох днів в мовних групах. Тему щорічних зборів визначає Святіший Отець, спрямовуючи до молоді так зване ПОСЛАННЯ. Під час СДМ розуміння цього тексту поглиблюється під час зустрічей – «триденної катехизації».
Скільки днів тривають СДМ?
Світовий День Молоді – це зустріч на багато днів. В даний час вони складаються з двох основних частин: перша – це «Дні в дієцезіях», коли молоді люди всього світу проживають по всій території країни, яка приймає СДМ; друга – «Центральна Подія», тобто тижневе перебування в головному місті зустрічі.
Яка мета «Днів в дієцезіях»?
Структура «Дні в дієцезіях» залежить від характеру і стилю приймаючої дієцезії; то є час, коли можна познайомитися між собою, зблизитися, з’єднатися, дізнатися більше про культуру та топографію регіону. На даному етапі не бракує туристичних поїздок, спільних ігор, а також участі молоді у різних громадських працях і проектах, підготовлених організаторами.
Як виглядає структура цілого тижня ВДМ?
Після закінчення частини «Дні в дієцезіях», всі їдуть до дієцезії, яку Святіший Отець визначив як центральне місце всіх подій. Молодь громадиться там протягом цілого тижня. В понеділок молодь з’їжджається на місце, у вівторок приймає участь у церемонії відкриття, в середу, четвер і п’ятницю бере участь у катехизації та молодіжному фестивалі, в суботу відбувається паломництво до місця чування і вечірньої зустрічі з Папою, а в неділю – в урочистій Службі Божій, якою завершуються ВДМ. Центральним подіям супроводжують спеціальні зони, так звана Зона Примирення і Експо-покликань.
Важливо знати
Участь у Світовому Дні Молоді займає близько двох тижнів, але слід пам’ятати, що СДМ вимагає тривалого періоду духовної підготовки та організаційних моментів, тому реальна тривалість СДМ починається від рішення, прийнятого на участь, і закінчується з виконанням завдання, що випливає із змісту зустрічі.
Скільки людей бере участь у СДМ?
В загальному це дуже численні зустрічі. В середньому, протягом усього тижня, бере в них участь сотні тисяч молодих людей. Проте, чим ближче до суботнього чування з Папою, тим кількість учасників збільшується до мільйона людей. Найбільш численні з попередніх зустрічей – це в Манілі, Філіппіни (1995), де було присутніх більш ніж 4 мільйони молодих людей, також в Ріо-де-Жанейро, Бразилія (2013), на пляжу Копакабана зібралося понад 3 мільйони людей. Із ВДМ, які проходили в Європі, найбільш численними були у Римі в 2000 році, коли на Тор Вергата разом з Іваном Павлом II молилися 2 мільйони 180 тисяч молодих людей.
Молоді люди і ті, хто разом з ними
Важливо знати, що завжди разом з молоддю у СДМ бере участь багато єпископів, священиків, монахів і монахинь, семінаристів, новиків, а від деякого часу у СДМ приймають участь також вчителі та професори університетів. На останньому СДМ в Європі (Мадрид 2011) було 800 єпископів, 14000 священиків і кілька тисяч богопосвячених осіб.