Події

ЗВЕРНЕННЯ ДУХОВНОЇ РАДИ ЦЕРКОВ З НАГОДИ ПОЧАТКУ ВСЕСВІТНЬОГО РОКУ БІБЛІЇ

28 Січня, 2020

Дорогі брати і сестри! Новий 2020 рік у всьому світі християнами був проголошений Роком Біблії, що відкриває десятиліття Слова Божого. Це має стати духовним приготуванням до двох тисячолітнього ювілею початку публічного проповідування Доброї Новини нашим Господом і Спасителем Ісусом Христом, що передувало Його смерті і Воскресінню, а також Зішестю Святого Духа і народження Церкви. З цієї нагоди ми вирішили звернутися до Вас, щоб поділитися цією радістю та пригадати важливість Слова Божого у християнському житті.

1.Християни, щоправда, належать до різних церков та конфесій, але всіх нас об’єднує любов до Святого Письма, без знання якого неможливо насправді пізнати Христа, а тим більш мати з Ним глибокі особисті відносити. Тому закликаємо кожного з Вас хоча б трохи часу щодня присвячувати читанню Біблії та роздумам над її змістом. Адже «все Писання – натхнене Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховувати у справедливості, щоб Божий чоловік був досконалий, до всякого доброго діла був готовий» (2Тим 4, 17).

2.Заохочуємо шукати відповідей на свої питання не у гороскопах, гадалках та інших магічних речах, які не дають миру у серці, а на сторінках Святого Письма. Адже у молитві ми говоримо до Бога, але коли читаємо Біблію, то вірний і милосердний Бог, промовляє до нас.

3.Скільки ж помилок вдалося б уникнули у нашому житті та як цей світ став би кращим, якби з дитинства читали Святе Письмо і пізнавали через Нього Бога. Тому заохочуємо у ваших родинах спільно роздумувати над Словом Божим, яке б стало «світильником перед вашими ногами та світлом на вашому шляху» (Пс 119). Просимо вчителів та батьків готувати своїх учнів та дітей до активної участі в олімпіаді «Юні знавці Біблії», яка щороку на рівні шкіл проводиться у нашому місті. Якщо не говорити про Бога своїм дітям, то потім все життя доводиться з Богом говорити про них.

4.Просимо докласти усіх зусиль, щоб Святе і Богом надхненне Писання стало відомими та доступним для всіх мешканців нашого міста та України. Рекомендуємо долучатися до різноманітних християнських акцій та заходів, як у своїх Церквах, так і на громадському рівні, які поширюють та популяризують Святе Писання. Заохочуємо розпочинати свій робочий день спільними молитовними сніданками та читанням Божого Слова. Це вже стало доброю традицією у багатьох приватних фірмах та державних установах, у тому числі і стінах Верховної Ради України.

5.Правда, сказана з любов’ю, нікого не дискримінує, а навпаки робить вільними від гріхів, що є головними причинами страждань. Тому ми занепокоєні новим законопроектом у Верховній Раді 2693-2 «Про медіа», який у разі прийняття обмежуватиме ЗМІ, у тому числі і християнські, у проповідуванні Слова Божого, традиційних та сімейних цінностей. Чи буде нам виправдання перед Богом та нащадками, що бачивши несправедливість та причину болю наших ближніх, ми змовчали, щоб не порушувати чийогось спокою та видаватися політкоректними в очах суспільства. Хіба не такими безконфліктними та толерантними до пануючих той час модних трендів хотіли бути чимало релігійних та політичних лідерів у нацистській Німеччині, коли закривали очі на злочини Гітлера, вбивства мільйонів невинних людей і деморалізацію дітей та молоді згубними поглядами та ідеологіями? Тому ми закликаємо християн у законний спосіб продемонструвати свій голос та громадянську позицію на захист свободи слова та віросповідання у засобах масової інформації.

6.Вважаємо не випадковим, що Кам’янець-Подільський був одним з перших міст, де понад століття тому Євангеліє було видане українською мовою під редакцією єпископа Парфенія Левицького, а перший ректор місцевого університету Іван Огієнко здійснив повний переклад нашою рідною мовою Святого Письма. Сіючи сьогодні зерна Божого Слова, ми пожинатимемо завтра благополуччя та мир, який народжується не на папері, а в людському серці. «Звідки між вами війни, звідки суперечки. Хіба ж не звідси – з пристрастей ваших, які воюють у ваших членах (Як 4, 1). Переконані, що регулярне читання Божого Слова призведе ж до духовного та морального відродження міста, країни та цілого суспільства. Адже тільки Господь, може дати нашій змученій довготривалою війною країні, справжній мир, процвітання та достаток!

26 січня 2020 року Божого.

З молитвою та благословенням, священики і пастирі християнських Церков і релігійних організацій м. Кам’янця-Подільського.

Микола Каспров, Головуючий Духовної Ради християнських Церков і організацій м. Кам’янця-Подільського, Єпископ Церкви Євангельських Християн Баптистів.
Олександр Вершигора, Єпископ Хмельниччини ХЄВ, Пастор Церкви «Християнин».
Леон Дубравський, Правлячий Єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Іван Кулик, Правлячий Єпископ Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.
Ростислав Мурах, Єпископ Хмельницького обласного об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської.
В’ячеслав Березовський, Пастор Церкви Адвенстистів Сьомого Дня.
Валентин Горячок, Пастор Церкви ХЄВ «Скинія Давида».
Вадим Здоров, Вікарний священик Кам’янець-Подільського кафедрального собору Свв. Апостолів Петра і Павла Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Петро Зембицький, Пастор Церкви на Підзамче УЦХВЄ.
Віктор Ємелін, Пастор Церкви «Божа Благодать» УЦХВЄ.
Борис Котик, Пастор Церкви «Новий Завіт» Євангельських Християн Баптистів.
Ігор Орденанс, Пастор Помісної Церкви на Поділлі.
Валерій Подьялюк, Пастор Церкви «Євангельський Голос» УЦХВЄ.
Макарій Солюк, Ієрей, заступник Головуючого Духовної Ради християнських Церков і організацій м. Кам’янця-Подільського, настоятель парафії Пресвятої Трійці, Чин Святого Василія Великого, УГКЦ.
Мар’ян Тиркус, Митрофорний протоієрей, настоятель парафії Богоявлення Господнього, Православна Церква України.
Олександр Чайка, Пастор Церкви «Вістка Миру» Євангельських Християн Баптистів.
Володимир Чорнописький, Пастор Церкви «Світло Христове» УЦХВЄ.
Сергій Чорнописький, Пастор Церкви «Христа Спасителя» УЦХВЄ .
Олександр Бучковський, Секретар Духовної ради християнських Церков і організацій м. Кам’янця-Подільського.
Валерій Каспров, координатор молитовних сніданків м. Кам’янця-Подільського.
Духовна Рада християнських церков і організацій м. Кам’янця-Подільського – це міжконфесійне об’єднання Православної, Католицької та Протестантських Церков, що діє у Кам’янці-Подільському з 2008 року і має на меті сприяння міжконфесійному взаєморозумінню та діалогу та поширення і захист християнських цінностей та моралі;

http://kmc.media/2020/01/27/zvernennya-dukhovnoyi-rady-cerkov-z-nagody-pochatku-vsesvitnogo-roku-bibliyi.html?fbclid=IwAR2Y9jmfLaKeeKS6aAyR_2PzxK3vA-RgI-YKrFtJFUArsMGIDKqBMeIjrqo